Sport

E pabesueshme, spastron me forcë zonën dhe… shënon

Ishte minuta e katërt shtesë në ndeshjen e javës së 19-të të kampionatit irlandez mes St. Patricks dhe Cork City-t, me skuadrën mike që po mundohej të ruante me çdo kusht avantazhin 1-2.

Vendasit fitojnë një goditje këndi dhe, për të shfrytëzuar këtë mundësi të fundit, u shfaq në zonë edhe portieri i tyre.

Mirëpo ndodhi e pabesueshmja. Mbrojtësi i Cork City-t, Kieran Adlier, që kishte shënuar edhe golin e parë të sfidës me 11-metërsh, spastron me sa fuqi kishte zonën, për të larguar rrezikun, por topi i drejtohet portës kundërshtare, që kishte mbetur pa portier dhe ledhaton rrjetën. Nuk ka më kohë, ndeshje mbyllet 1-3 për Cork City-n.

29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Ishte minuta e katërt shtesë në ndeshjen e javës së 19-të të kampionatit irlandez mes St. Patricks dhe Cork City-t, me skuadrën mike që po mundohej të ruante me çdo kusht avantazhin 1-2.

Vendasit fitojnë një goditje këndi dhe, për të shfrytëzuar këtë mundësi të fundit, u shfaq në zonë edhe portieri i tyre.

Mirëpo ndodhi e pabesueshmja. Mbrojtësi i Cork City-t, Kieran Adlier, që kishte shënuar edhe golin e parë të sfidës me 11-metërsh, spastron me sa fuqi kishte zonën, për të larguar rrezikun, por topi i drejtohet portës kundërshtare, që kishte mbetur pa portier dhe ledhaton rrjetën. Nuk ka më kohë, ndeshje mbyllet 1-3 për Cork City-n.

29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . E pabesueshme, spastron me forcë zonën dhe… shënon E pabesueshme, spastron me forcë zonën dhe… shënonRating: 5.0
To Top