Home / Sport / Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës
Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës

Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës

Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës
Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës

Lideri i Superligës së Zvicrës, Young Boys, e mposhti me rezultat të thellë 6:1 St. Gallenin. Futbollisti Albian Ajeti u paraqit standard deri në minutën e 79-të, kur u zëvendësua nga Gjelbrim Taipi, por patën një ditë të keqe me St. Gallenin.

Hekuran Kryeziu, reprezentues i Kosovës,  dhe Shkëlqim Demhasaj, me Luzernin u kthyen pa pikë në përballje me Thunin. Luzerni pësoi humbje me rezultat 2:0 nga Thun, në ndeshjen e javës së dhjetë. Young Boys kryeson tabelën me 23 pikë, gjashtë më shumë se Zurich në pozitën e dytë.

Liga e Zvicrës

Zurich-Lugano     3:0

Young Boys-St. Gallen 6:1

Grasshoppers-Basel     0:0

Thun-Luzern        2:0

Sion-Lausanne    1:1

Tabela

1. Young Boys               10     7       2       1       23

2. Zurich    10     4       5       1       17

3. St. Gallen        10     4       3       3       15

4. Basel      10     4       3       3       15

5. Grasshoppers           10     3       4       3       13

6. Sion        10     3       3       4       12

7. Thun     10     3       2       5       11

8. Lausanne         10     2       4       4       10

9. Luzern    10     2       4       4       10

10. Lugano           10     2       2       6       8

Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës
Ditë e keqe për shqiptarët në Kampionatin e Zvicrës
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje