Home / Sport / Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka
Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka

Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka

Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka
Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka

FIFA ka dënuar Federatën e futbollit të Shqipërisë me 30 mijë franka të Zvicrës, për shkak të brohoritjeve nacionaliste gjatë ndeshjes kualifikuese për botërorin në Rusi kundër Maqedonisë në Strumicë.

Fifa informon se Shqipëria është dënuar për skandime në baza nacionale nga ana e tifozëve musafirë gjatë ndeshjes në stadiumin “Mlladost” në Strumicë. FSHF është dënuar edhe për mjete piroteknike nga tifozët mysafirë.

Në ndeshje tifozët mysafirë kanë brohoritur “UCK, UCK”, “Shqipëria e Madhe” dhe “Ilirida” dhe këto ishin evidentuar nga delegati ndeshjes, i cili kishte ngritur procedurë disiplinore.

Ndërkohë, Federata e futbollit të Maqedonisë është dënuar me 6000 franka, dhe vërejtje për skandimet politike nga tifozët vendës.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje