Home / Sport / “Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin
"Blick" me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin
“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

Nuk është hera e parë që Shqipëria ju bën oferta lojtarëve të Baselit. Jo, Shqipërisë nuk është për t’ia patur zilinë se ata luftojnë për një biletë në Rusi 2018 me Spanjën dhe Italinë. Në krahasim me Zvicrën, ajo mbetet pa gjasa, shkruan habitshëm bulevardeskja “Blick”.

Por Shqipëria nuk ndalon për t’i ftuar shqiptaro-zviceranët që të luajnë me Shqipërinë. Ofertën e fundit e ka marrë Albian Ajeti, pikërisht nga trajneri i ri Christian Panucci. Por vëllai i Arlind Ajetit do përfaqësojë Zvicër U21 në Lugano kundër Rumanisë dhe se në të ardhmen do luajë për ekipin helvet.

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin
“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

Albian Ajeti

FOTO GALERI

Rikthehet Taulant Xhaka

Pas zënkës me De Biasin nëntorin e kaluar, është rikthyer në Kombëtare edhe Taulant Xhaka. Kjo mund të ketë ndikuar edhe lëndimi i Amir Abrashit dhe dënimit me kartonë të verdhë të Burim Kukeli. Si lider agresiv, Xhaka është më se i mirëpritur për Shqipërinë./Bota sot

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin
“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption]

Taulant Xhaka
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje