Home / Sport / ​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)
​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)

​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)

​Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos (Foto)

Kosova ka shënuar sukses të madh në Kampionatin Ballkanik, duke fituar 6 medalje, prej tyre dy të arta

Xhudistët kosovarë kanë vazhduar me paraqitje të mira, duke fituar gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik, ku morën pjesë 11 shtete.

Prej këtyre medaljeve, Kosova fitoi dy të arta, tri të argjendta dhe një të bronztë.

Medalje të arta fituan Distria Krasniqi deri në 52 kg dhe Lorena Kuka në 78 kg. Medalje të argjendta fituan Fjolla Kelmendi 48 kg, Flaka Loxha 57 kg dhe Laura Fazliu 63 kg, ndërsa medalje të bronztë fitoi Akil Gjakova në 73 kg. /Express/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje