Home / Video

Video

Video

I propozon të dashurës me një kor të organizuar në fshehtësi (video)

Kambanat e dasmës po tingëllojnë ëmbël për një çift britanik. Një 34-vjeçar vendosi t’i propozojë të dashurës së tij në një mjedis shumë romantik dhe me një turmë njerëzish që këndonin në kor. Marc Fury organizoi gjithçka në fshehtësi për t’i bërë pyetjen e madhe të dashurës së tij Naomi Coleman, 36 vjeçe. E cila është ajo vajzë që mund të refuzojë një propozim nën ritmet e Whitney Houston dhe Bruno Mars?2 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Jay Z sulmohet nga motra e Beyonce (video)

Ai ka 99 probleme dhe Solange Knowles është një prej tyre! Motra e këngëtares së njohur Beyonce, Solange, ka goditur fizikisht kunatin e saj, Jay Z. Sajti i njohur për publikimin e skandaleve, TMZ, publikoi një video që tregon Jay, Solange dhe Beyonce që hyjnë në ashensor në një parti pas Met Gala. Menjëherë pasi dyert mbyllen, Solange e godet dhunshëm Jay. Motra e saj thjesht rri duke parë sherrin mes këtyre të dyve. Ngjarja është kapur nga kamera e ashensorit.

Lexone

Lionel Messi i ardhshëm? (video)

Rayane Bounida është emri që adhuruesit e futbollit do ta dëgjojnë shpesh në 10 vitet e ardhshme. Djali 8-vjeçar që po luan aktualisht me Anderlecht në Belgjikë, ka shfaqur një talent mahnitës që e ka bërë të pagëzohet si Lionel Messi i ardhshëm. Këmbët e tij të shkathëta, aftësitë manovruese, mbizotërojnë ndaj ato të moshatarëve të tij.9 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Këngëtarja Lana del Rey publikon këngën më të fundit (video)

“Ultraviolence” titullohet kënga më e fundit e publikuar nga këngëtarja me famë botërore, Lana del Rey, e cila u bë e njohur me këngën “Young and Beautiful”. Premiera e këngës ishte në orën 19:45 të mbrëmjes së sotme. Emri i vërtetë i këngëtares është Elizabeth Woolridge Grant e lindur më 21 qershor 1986.4 qershor 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Efekti: Çfarë i bëjnë mushkërisë 60 cigare (video)

Ryan Au, një mësues në Hong Kong, e realizoi këtë video për t’i treguar studentëve të tij sesa e rrezikshme është duhanpirja. Ai eksperimentoi me dy mushkëri, ku njërën e “ushqeu” me ajër të pastër, ndërsa tjetrën me tym cigareje. Pas 60 cigaresh, ai krahasoi të dy mushkëritë për të zbuluar se ajo që kishte thithur tym cigareje kishte humbur ngjyrën normale dhe ishte kthyer në të verdhë. Po ashtu mushkëria e një duhanpirësi ka shumë probleme në funksionim.25 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kur një burrë provon dhimbjet e lindjes… (Video)

Një burrë ka vendosur të shtrëngojë dhëmbët dhe të provojë se çfarë do të thotë të lindësh një fëmijë. Prezantuesi i radios, Tom Evans, në kuadër të emisionit të tij, ka pranuar të bëhet pjesë e simulatorit të dhimbjeve të lindjes. Ndonëse nuk provoi dhimbjet maksimale, ato që iu simuluan ishin mjaftueshëm për ta bërë atë të bërtasë nga dhimbja. Video është realizuar për të rikujtuar meshkujt se sa e vështirë është të jesh femër apo se çdo të thotë të lindësh një fëmijë.23 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Burri pret fëmijën që bie nga dritarja (Video)

Një moment shokues ka ndodhur në jug të Kinës, kur një burrë priti një fëmijë që ra nga kati dritarja e katit të dytë të një apartamenti në një rrugë të populluar. Shitësi ambulant vuri re se fëmija kishte hipur në një dritare duke kërkuar të ëmën gjatë një stuhie të fortë. Zotëria që njihet nga vendasit si Li, u përpoq ta priste fëmijën i vendosur që të mos e linte të binte në rrugë. Kamerat e sigurisë së një biznesi aty pranë, kanë kapur çastin kur fëmija bie në duart e tij. Ai tha më vonë se e vetmja gjë që po mendonte në ato çaste ishte të kapte fëmijën pasi trembej se mos nuk arrinte ta priste.23 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Avicii publikon sot këngën më të re “Lay Me Down” (Video)

Tim Bergling, i njohur ndryshe si Avicii, Dj suedez, ka publikuar sot këngën e tij më të fundit me titull “Lay Me Down”. I radhitur i treti në listën e dj më të mirë në botë për vitin 2012 dhe 2013, ai është bërë i njohur me hitet “Wake Me UP” dhe “Hey Brother”.22 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Beyonce dhe Jay Z, nxjerrin trailer për turin (Video)

Jay Z dhe Beyonce preferojnë ta promovojnë turin e tyre të ri “On The Run” si askush tjetër në botën e muzikës. Çifti i yjeve ka publikuar një trailer filmi të titulluar “Run” për të promovuar turin e tyre të lajmëruar së fundmi. Aktorët që bëjnë pjesë në të janë shumë të njohur, po ashtu edhe personat që kanë punuar për realizimin e tij. Traileri është në stilin Bonnie dhe Clyde në versionin muzikor.19 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Hidhet nga pema dhe thyen shpinën (Video)

Jordan Adlard, 26 vjeç, theu shpinën pasi u hodh nga një pemë dhe kërceu mbi një trampolinë, që më pas e hodhi në një gardh druri. Ngjarja ndodhi gjatë një feste familjare në Britani. Për momentin djali nuk e kuptoi se çfarë kish ndodhur, por kur iu drejtua spitalit plot tetë ditë më vonë, zbuloi se kishte një frakturë të shpinë. Atij do t’i duhet të qëndrojë shtrirë për 10 javë, po ashtu duhet të ruhet nga konsumimi i tepër i alkoolit.16 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone