Home / Tech (page 5)

Tech

Merren vesh gjitha detajet për Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (Video)

Samsung do të zbulojë zyrtarisht modelet e reja të telefonave të saj Galaxy S9 / S9+ në Kongresin Botëror Mobil muajin e ardhshëm. Por tani janë shfaqur pamjet ‘zyrtare’ të telefonave të rinj të Samsung të cilët tregojnë të gjitha detajet dhe karakteristikat e shumë-pritura. Estetikisht, në anën e përparme …

Lexone

Apple fsheh të dhënat për shëndetin e baterisë iPhone

Apple fsheh të dhënat për shëndetin e baterisë iPhone

Kur Apple pranoi që me qëllim ngadalësoi iPhone më të vjetër, kështu që përdoruesit do të kishin një “përvojë më të mirë” dhe një “sistem të qëndrueshëm” për të punuar, shumë njerëz nuk e pëlqenin këtë, veçanërisht sepse e përjetuan këtë praktikë si një presion për të blerë iPhone e …

Lexone

Twitter me video si Snapchat

Twitter me video si Snapchat

Mikroblogu Twiter duke se do të shtoj funskione të reja. Jo vetëm Facebook dhe Instagram, siç duket Twitter do të shtojë videon si Snapchat gjë që do ta bëjnë më të lehtë për përdoruesit shpërndarjen e videos. “Twitter po punon për një funksion të ri të ngjashëm me Snapchat, aplikacion që …

Lexone

Fillojnë para-porositë për Apple HomePod

Fillojnë para-porositë për Apple HomePod

Apple do të fillojë të marrë para-porosi për pajisjen e saj të fundit, Apple HomePod sot. Pajisja do të jetë në dispozicion për të para-porositur në Britani të Madhe, SHBA dhe Australi për £ 319 ose 349 $ dhe do të debutojë në treg muajin e ardhshëm. HomePod është projektuar …

Lexone

Xiaomi sjell Redmi 5 me 4GB RAM

Që kur u zbulua në dhjetor, Xiaomi Redmi 5 ka qenë në dispozicion për tu blerë në Kinë me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë ruajtëse, ose 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse. Ndoshta duke iu përgjigjur kërkesës së tregut, Xiaomi tani ka lëshuar në heshtje një variant të tretë të …

Lexone

HTC nuk prezanton asnjë telefon në MWC?

Tani dimë që Samsung Galaxy S9 do të shfaqet në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Kjo në thelb do të thotë se të gjitha pajisjet e tjera do të mbesin në prapaskenë nga një prodhues si Samsung që tani është i plotfuqishëm. Disa ishin të shqetësuar se ky lajm …

Lexone

Citroen 2CV legjendar shitet për 70 mijë euro (Foto)

Citroen 2CV legjendar shitet për 70 mijë euro (Foto)

Njëri nga modelet e para Citroen 2CV, i cili premierën e ka pasur më 7 tetor 1948 në panairin e veturave në Paris, është shitur në vlerë disa herë më të madhe se sa pritej. Në ankandin e mbajtur në Paris, Citroen 2CV Tip A nga viti 1949 është shitur …

Lexone