Home / Tech (page 4)

Tech

Së shpejti pritet telefoni i parë 5G në botë

Galaxy S10 ose Note10 do të jenë pajisjet e para të cilat kompania Samsung do t’i sjellë në treg me 5G gjatë vitit 2019. Kjo është bërë e ditur nga ueb faqja Trusted Review, sipas së cilës Galaxy Note 10 ka shansin më të mirë që të jetë telefoni i …

Lexone

Asus vjen me Zenfone 5 në MWC

Asus vjen me Zenfone 5 në MWC

Asus do të jetë njëra ndër kompanitë e mëdha të cilat do të ekspozojnë pajisjet e tyre të fundit në Mobile World Congress, ngjarjen e madhe e cila mbahet më vonë gjatë muajit. Njëra ndër pajisjet që kompania do ta zbulojë është Asus ZenFone 5. Asus i ka dërguar ftesat …

Lexone

Kina ka 772 milionë përdorues të internetit

Kina ka 772 milionë përdorues të internetit

Sipas të dhënave të Qendrës kineze të Informacionit të prezantuara në edicionin e 41-të të ‘Raporti statistikor për zhvillimin e internetit në Kinë’, deri në dhjetorin e vitit të kaluar, numri i përdoruesve të internetit në Kinë arrinte në 772 milionë, kurse shkalla e depërtimit të internetit ishte 55.8 për …

Lexone

Samsung konfirmon emrat e Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus

Ne tashmë e dimë se telefonat e rinj të ardhshëm të Samsung-ut do të quhen Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus dhe tani Samsung ka konfirmuar zyrtarisht këtë. Më parë, ne pamë rezultatet financiare të Samsung-ut për tremujorin e katërt të vitit 2017 dhe në publikimin e kompanisë përmendet …

Lexone

Facebook u jep përparësi lajmeve lokale në ‘News Feed’

Facebook u jep përparësi lajmeve lokale në ‘News Feed’

Në një postim të ri, themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, shkruan se kompania po bën një seri të përditësimeve për të treguar cilësi më të lartë dhe përmbajtje të besuar, duke përfshirë ekspozimin e përdoruesve në lajme lokale. Një prej synimeve të Zuckerbergut për vitin 2018 është që të sigurohet …

Lexone

Nokia 7 shfaqet online

Ne kemi dëgjuar më parë një thashetheme për një model të ri të telefonit nga Nokia, përkatësisht modelin 7 Plus dhe tani një model me atë emër është shfaqur në Geekbench. Pajisja është e shënuar në Geekbench me emrin e modelit HMD Global Nokia 7 Plus. Nokia është i listuar …

Lexone

Galaxy S9 vjen me kombinim të skanimit të fytyrës dhe iris

InteligentScan është opsioni, të cilin do ta ketë telefonat më të ri Samsung Galaxy S9 i S9+. Opsioni do të përdorë skanimin e fytyrës dhe irisit për hapjen e pajisjes në kushte të dobëta ose ndriçim të forcuar. Ky opsion do t’iu sjellë përdoruesve rezultate më të mira në përdorim. …

Lexone

Apple iPhone SE 2 arrin në maj ose qershor

ër ata që nuk adhurojnë ekranet e mëdha 4.7 apo 5.5 inç, Apple ka ofruar iPhone SE në fillim të vitit 2016. Telefoni kishte një ekran 4 inç dhe një çmim relativisht të volitshëm, me një dizajn të ngjashëm me iPhone 5 / 5s. Megjithatë, kjo seri e telefonave nuk …

Lexone

Edhe Motorola me një model të ri me 6GB RAM

Motorola ka njoftuar për lansimin e një versioni të ri të Moto X4 në Indi. Telefoni merr disa përmirësime mbi versionin standard. Moto X4 i ri vjen me 6GB RAM dhe 64GB memorie të përfshira, telefonat e zakonshëm vijnë me 4GB RAM. Pajisja gjithashtu vjen me Android Oreo dhe nis …

Lexone