Home / Sport (page 10)

Sport

Panuçi braktis intervistën pas vërshëllimave të tifozëve

Pas humbjes së turpshme 4–1 në Evian, gjatë intervistës së Panuçit në fund të ndeshjes, tifozët kanë vërshëllyer teknikun italian, i cili nuk ka duruar më gjatë, duke e braktisur menjëherë intervistën.Një episod i papritur që i ka befasuar të gjithë, pasi trajneri duhet të mësohet edhe me situata të tilla, sidomos kur humbet dhe diçka nuk shkon me skuadrën e tij.Kjo ndeshje vinte menjëherë pas performancës së dobët të Shqipërisë ndaj Kosovës, për të treguar më së miri se diçka nuk funksionon në këtë grup. Kombëtarja është vërshëllyer në fundin e ndeshjes, ndërsa tifozët kanë thirrur në korr: “Luani me zemër!”.3 qershor 20018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Neymar rikthehet me një super-gol, Brazili bind ndaj Kroacisë (Video)

Brazili ka fituar miqësoren e parë në prag të Kupës së Botës ndaj Kroacisë me rezultatin e ngushtë 2-0. Ishte një ndeshje e barabartë në shumë aspekte dhe Kroacia vërtetoi se do të jetë një “kockë e fortë” për çdo kundërshtar këtë Kupë Bote.Ndeshja nuk ishte në ritmet e kërkuara nga tifozët e pranishëm në Anflied. Skuadrat kishin si synim primar të mbroheshin mirë dhe të mos i lejonin hapësira kundërshtarit, dhe si pasojë rastet për gol ishin të pakta. Brazili e kishte shumë të vështirë të niste aksionet nga prapavija dhe kjo për meritë të kroatëve të cilët ishin pozicionuar mirë në fushë.Neymar’s goalUnstoppable pic.twitter.com/MgJAqgs4ug— Neymar Stuff (@NeymarStuff) June 3, 2018Edhe pas pushimit situata nuk ndryshon, ndeshja mbetet e fortë dhe në disa raste e ashpër. Shumë dyluftime në mesin e fushës, faulle dhe kartonë. Ai që ka shënuar golin e parë ishte talenti botëror, Neymar.Firmino 2-0 for Brazil at Anfield pic.twitter.com/lYLwGCho8Z— Viktor Fagerström (@ViktorFa..

Lexone

Kërcënimet e ISIS-it, kush do ta mbrojë Ronaldon në Botëror

Cristiano Ronaldo do të ketë një mbrojtje ekstra gjatë Botërorit “Rusi 2018”, për të evituar kërcënimet e ndryshme, përfshi edhe ato të ISIS, që mund të marrë gjatë kohës që do të luajë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i Reeal Madrid do të ketë gjithnjë pranë një ish-ushtarak dhe një ish-sportist të arteve marciale mikse, Goncalo Salgado, i cili do të garantojë 24 orë sigurinë e portugezit.Ai, së bashku me shefin e sigurisë Nuno Marecos, kanë qenë edhe në Kiev, gjatë finales së Champions League, duke zbritur në fushë në momentin e festimeve nga skuadra “merengues”, duke qëndruar pranë CR7 dhe familjes së tij.Nuno Marecos drejton një ekip të specializuar me ruajtjen e personave në evente të tilla të mëdha, me bazë në Chamusa të Portugalisë, një qytezë 70km larg Lisbonës. Kohët e fundit, ISIS ka deklaruar se do të tentojë sulme terroriste ndaj kampionëve të futbollit si Messi e Cristiano Ronaldo, ndaj dhe ky grup i specializuar truprojash do të jetë në dispozicion të portugezit gj..

Lexone

Miqësorja, Shqipëria humb 3-0 në pjesën e parë me Ukrainën

Shqipëria e ka mbyllur në humbje 2-0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore ndaj Ukrainës, e cila po zhvillohet në Evian të Francës.Ashtu si edhe ndaj Kosovës, Shqipëria u ndëshkua me dy gola të shpejtë nga Konoplyanka, Yarmolenko.Dy gola u shënuan nga Yarmolenko, ndërsa njëri nga Konoplyanka. Ukraina e pati shumë të lehtë të thyejë kuqezinjtë në këtë 45 minutësh.1 of 43 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Castan tregon plagën pas koke: Shenjë e rilindjes sime!

Leandro Castan nuk dorëzohet dhe pasi është kthyer në Romë pas huazimit te Kaljari, kërkon të luajë pikërisht shanset e tij. Pas më shumë se 3 vitesh, braziliani i është rikthyer atij dëmtimi, duke treguar përmes një fotografie në rrjetet sociale plagën, ku shkruan: “Është një shenjë e rilindjes sime”.1 of 3Më pas, Castan ka shtuar: “Më parë, do të shikoja mbretin tim dhe do të ankohem për gjithçka që kisha humbur në jetën time. Tani Zoti më tregon se kjo është një shenjë e rilindjes sime.“Unë tani jam një baba më i mirë, një burrë më i mirë, një bir i mirë dhe një mik më i mirë. Çdo herë që e shikoj këtë plagë, mbaj mend gjithçka që kam kaluar dhe çdo mëngjes dal nga shtrati për një mundësi tjetër që Perëndia më ka dhënë për të ndjekur ëndrrat e mia.“Nuk është kurrë tepër vonë për të ëndërruar. Jeta është e bukur, le të jetojmë çdo ditë sikur të ishte e fundit.” -shkruan ai.Castan pësoi një dëmtim që e mbajti larg fushave të lojës për thuajse 1 vit. Ai iu nënshtrua një oper..

Lexone

Fenomeni zgjedh 11-shen më të mirë, por injoron CR7-ën

Në një intervistë për të përditshmen spanjolle ElMundo Deportivo, Luiz Nazario De Lima Ronaldo ose më saktë Ronaldo fenomeni ka zgjedhur 11-shen më të mirë të të gjithë kohërave. Ndër emrat e përzgjedhur nga ish sulmuesi i Interit nuk ka vend për asnjë ish shok skuadre tek Interi por as Cristiano Ronaldon e Neymar Jr.Përveç tij janë edhe 3 brazilianë të tjerë në 11-shen ideale të fenomenit Ronaldo. Në portë është Buffon, ndërsa mbrojtja përbëhet nga Cafu në të djathtë, Cannavaro e Maldini në qëndër dhe Roberto Carlos në të majtë. Mesfusha nis me Pirlon përpara mbrojtjes, Messi në të djathtë Maradona e Zidane më të avancuar dhe Pele në të majtë, ndërsa në sulm është i vetëm ai pikërisht Ronaldo fenomeni. Skema e zgjedhur nga ish sulmuesi i Brazilit është 4-1-4-1.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Miqësorja, Shqipëria humb 2-0 në pjesën e parë me Ukrainën

Shqipëria e ka mbyllur në humbje 2-0 pjesën e parë të ndeshjes miqësore ndaj Ukrainës, e cila po zhvillohet në Evian të Francës.Ashtu si edhe ndaj Kosovës, Shqipëria u ndëshkua me dy gola të shpejtë nga Konoplyanka, Yarmolenko, kur janë duke u luajtur minutat e fundit të pjesës së parë.1 of 43 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Miqësorja me Ukrainën, publikohet formacioni zyrtar i Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare do të zbresë pasditen e sotme në fushën e Evianit, në Francë, ku do të përballet me Ukrainën në një takim miqësor, që i paraprin edhe nisjes së pushimeve verore.Kuqezinjtë e Panuccit vijnë pas një humbjeje të befasishme 3-0 ndaj Kosovës, sfidë në të cilën zhgënjyen tërësisht edhe me atë që dhanë në fushën e lojës.Trajneri italian i kuqezinjve theksoi se skuadra kishte pësuar një ‘black out’ në atë sfidë, por u shpreh i bindur se paraqitje të tilla nuk do të ndodhin më.Ndaj Ukrainës do të jetë një mundësi e mirë që futbollistët e Shqipërisë të tregojnë se nuk janë ata që luajtën ndaj Kosovës dhe për më tepër, të japin shpresa se janë gati për të synuar një vend në kampionatin e ardhshëm Europian.Formacioni i Shqipërisë: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, Manaj.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Andre Silva, çelësi i Milanit për të shkuar te Falcao

Te Milani e gjithë vëmendja është te vendimi që do të japë UEFA, megjithatë te klubi kuqezi nuk po qëndrojnë duarkryq dhe kanë nisur nga puna për të përforcuar skuadrën në merkato.Trajneri Genaro Gattuso u ka kërkuar drejtuesve të skuadrës një qëndërsulmues me eksperiencë që garanton minimalisht 20 gola në sezon dhe i përzgjedhuri i Fassones dhe Mirabellit është pikërisht kolumbiani i Monacos Radamel Falcao.Për të bërë të mundur kalimin e El Tigres në Milano po ndërhyn edhe Jorge Mendes. Menaxheri i fuqishëm me famë botërore është agjenti i Falcaos, por edhe i Andre Silvas, i cili këtë verë sipas të gjitha gjasave do të përshëndesë kuqezinjtë duke u larguar nga San Siro pas vetëm 1 sezoni, pasi nuk arriti të linte shenjë te Milani.Jorge Mendes u ka propozuar drejtuesve të Milanit një shkëmbim mes Falcaos dhe Andre Silvës, natyrisht për shkak të moshës së re të sulmuesit portugez, Monaco do të derdhë në arkat e Milanit edhe disa miliona euro. Mbetet për t’u parë por shkëmbimi Falc..

Lexone

Werner kërcënon me largim Leipzigun: Dua një klub të madh

Timo Werner i ka të qarta idetë për të ardhmen e tij. Sulmuesi i Leipzig la të kuptohej se dëshiron të ndryshojë ambient për t’u përmirësuar më shumë.22-vjeçari deklaroi se për të Lewandowski, Suarez e Griezmann janë lojtarë të nivelit botëror dhe se ai dëshiron shumë të arrijë në nivelet e tyre.Ai theksoi se për të arritur sa më lart duhet të luajë në një skuadër të madhe që të përmirsohet më shumë, por pavarësisht dëshirës, Werner pohoi se ka ende kohë për të arritur nivelet botërore.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone