Home / ShowBiz (page 4)

ShowBiz

Erjona Sulejmani “ndez” ishujt Kanarie (Foto)

Erjona Sulejmani vijon të jetë protagonist në rrjetet sociale, ku ndan vazhdimisht momentet më të bukura me ndjekësit e saj.Së fundi bukuroshja shkodrane, ish gruaja e futbollistit nga Tetova, Blerim Xhemajli, është duke kaluar pushimet në Ishujt Kanarie.Prej andej Erjona ka postuar foto të shumta për ndjekësit e saj, ku nuk kanë munguar as ato ‘topless’.1 of 58 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ish-e dashura e Balotelit magjeps Majemin (Foto)

Melissa Castagnoli është një emër ndoshta jo shumë i njohur, por të të vëmendshmit e kanë të qartë që bëhet fjalë për ish-të dashurën e Mario Balotellit. Modelja dhe vajza italiane e ekranit po kalon një periudhë pushimesh në Florida, ku po shijon rrezet e diellit në plazhet e Miamit. Melissa shpalos të gjithë potencialin e saj fizik, duke na treguar se Balotelli vërtet ka ditur të godiste në shenjë.1 of 97 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Beyoncé e Jay Z “prezantojnë” për herë të parë binjakët (Foto)

Një koncert i pasur me surpriza ai i që Beyoncé e Jay Z kanë ofruar mbrëmjen e shkuar në Kardif të Uellsit, faza e parë e turneut “On The Run II Tour”.Në skenë, Queen B e bashkëshorti i saj i famshëm, kanë shkëmbyer sërish unazën e martesës, duke i premtuar besnikëri të përjetshme njëri-tjetrit, por kanë “prezantuar” edhe për herë të parë, duke projektuar disa video dhe imazhe mbi një mega-skermë, binjakët e tyre, Sumi dhe Sir, të cilët do të mbushin 1 vjeç në ditët e ardhshme dhe që çifti nuk i kishte shfaqur akoma në publik që prej ditës së lindjes.1 of 117 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Emily Ratajokwski tregon gjithçka! (Foto)

Nudo në pasqyrë dhe lakuriq në divan në dy foto me ngjyra plot sensualitet për “Vanity Fair”. Për imazhet e zeza dhe të bardha, efekti është i njëjtë për Emily Ratajkowskin. I bukur, provokues dhe feminist, modeli ka ide të qarta: “Sot ajo që dua të më tregoj në çdo moment është mënyra ime për të vendosur”, rrëfen ajo revistën. Ndërkohë, 17.7 milionë ndjekës në Instagram mbeten të shikojnë.Pa telefonin celular nuk mund të qëndrojë, por nuk është e fiksuar pas ‘like’-eve, pasi ka ndarë një foto me fansat.Dhe nuk ka rëndësi se brenda pak orësh ky imazh do të mbledhë miliona klikime. Ajo drejton një lloj biznesi në rrjetet sociale. “Ajo që unë publikoj në Instagram është jeta ime, këto janë gjëra që kam bërë në situata të ndryshme.” Në një moment kuptova se rrjetet sociale ishin një mjet që mund të përdorja për të punuar. Evolucioni ishte gradual, natyral, organik”.Publikimi i një fotoje “është një mënyrë për të hyrë në kontakt me fansat e mi, por është edhe arsyeja pse më thërrasin..

Lexone

Cristiano Ronaldo, binjakët mbushin 1 vjeç (Foto)

“Fëmijët e mi Eva dhe Mateo festojnë ditëlindjen e tyre të parë sot! Urime, fëmijët e mi të dashur!”. Është ky dedikimi në rrjetet sociale i Cristiano Ronaldos i cili ka publikuar një foto të të gjithë familjes. Për binjakët, një festë e madhe por intime, me shumë ngjyra dhe tullumbace. Shumë fëmijë, fëmijët e tjerë dhe Georgina Rodriguez në formë të shkëlqyer. Por nga ylli portugez nuk ka asnjë gjurmë…1 of 97 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Trejsi Sejdni, fituesja e “Miss Universe Albania”

Trejsi Sejdini është shpallur fituesja e “Miss Universe Albania 2018”.Pas një gare të fortë që u zhvillua në Pallatin e Kongreseve mes 23 vajzave të përzgjedhura, Trejsi ia doli që në fund të shpallet vajza më e bukur që do të përfaqësojë Shqipërinë në kompeticionin ndërkombëtar të “Miss Universe”.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rita Ora shijon pushimet me të dashurin në Itali (Foto)

Pas koncerteve në Tiranë dhe më pas në Verona, Rita Ora po shijon pushimet në Itali. 27-vjeçarja është fotografuar me të dashurin e saj të ri Andrew Watt, me të cilin po kalon momente mjaft të bukura.27-vjeccarja dukej e mrekullueshme veshur me bikini plot ngjyra. Mirëpo, paparacët kanë kapur një moment ku i dashuri i këngëtares shqiptare është fotografuar duke “ngrënë” thonjtë e këmbës së Ritës në shezllon.1 of 107 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Emina Cunmulaj, në formë perfekte vetëm 2 javë pas lindjes

Modelja shqiptare Emina Cunmulaj ka treguar format e saj trupore vetëm dy javë pas lindjes së vajzës.Në një foto të postuar në rrjetet sociale, 33-vjeçarja ka pozuar me kostum banje, ku duket në formë të përkryer.“Mamaja është rikthyer! Dy javë pas lindjes dhe i dashuroj këto forma të reja”, shkruan ajo krahas fotos.1 of 47 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Del videoklipi i “Girls”, bashkëpunim i Rita Orës me Bebe Rexhën (Video)

Më në fund është publikuar klipi i “Girls”, bashkëpunim mes Rita Orës, Bebe Rexha, Cardi B dhe Charlie XCX. Një projekt që ka ngritur edhe një stuhi komentesh, sidomos për vet Ritën.Teksa 27-vjeçarja shqiptare po shijon disa ditë pushimi në Itali me të dashurin e saj, tabloidët në mbarë botën komentojnë jo vetëm tekstin, por edhe videoklipin e këngës “Girls”, pas deklaratave të Ritës se është biseksuale.Vet Rita, që prej publikimit të versionit audio të këngës, tha se ajo mund të kuptohet në disa përmasa dhe klipi e tregon qartë se është një dedikim për dashurinë mes vajzave. Në klip nuk mungojnë as skenat e nxehta e provokuese mes 4 këngëtareve të famshme.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Top Awards”, Ledri hyn në “top 3” me bashkëpunimin me Butën

Ledri dhe Buta kanë bashkuar sërish fuqitë për të sjellë një tjetër projekt muzikor, për të cilin duket se suksesi është i garantuar.“Mbi Re” titullohej bashkëpunimi i parë i dyshes së talentuar, i publikuar rreth 10 muaj më parë. Kjo këngë rezultoi tepër e pëlqyer për publikun shqiptar dhe nisur nga kjo, dy reperat vendosën të sillnin një tjetër projekt muzikor së bashku. “Mbi Re” vazhdon ende të jetë në “The Top List” për plot 44 javë, ku për këtë javë pozicionohet në vendin e 32-të.“Merri Merri” mban titulli bashkëpunimi i dytë i Ledrit dhe Butës, i cili ka tre javë që është bërë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.Ndërkohë që javën e parë renditej në vendin e 25-të, një javë më vonë, falë mbështetjes së fansave, “Merri Merri” u ngjit me 22 pozicione, duke zënë vendin e 13-të. Kjo javë ka rezultuar akoma më e suksesshme për dy artistës, pasi këngë është ngjitur me 10 pozicione, duke u pozicionuar tek tre këngët më të dëgjuara të javës...

Lexone