Home / ShowBiz

ShowBiz

Kaq ndryshe nuk ishim mësuar ta shihnin ndonjëherë Miriamin

Ajo është padyshim një nga personazhet me të dashur të showbizit shqiptar. Miriam Camin jemi mësuar ta shohim pothuajse gjithmonë me të njëjtin look; make up i lehtë e flokë të gjatë biondë. Por duket se ka ardhur momenti që edhe Miriami të bëjë një ndryshim drastik dhe mund të themi me plot gojë se ka goditur në shenjë. Flokët e prerë më shkurt se asnjëherë i shkojnë vërtetë shumë. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Erjona Sulejmani me Klodin e Big Brother në Greqi (FOTO)

1 of 6 Pak kohë më parë u përfol nga mediat italiane për një lidhje të Erjona Sulejmanit me një basketbollist, por duket se të paktën në këtë udhëtim bukuroshja shkodrane është vetëm. Në fotot që ka publikuar në Instagram nga pushimet në Mykonos, ish-bashkëshortja e futbollistit Blerim Xhemaili, është në shoqërinë e miqve të saj, mes të cilëve edhe ish-banori i Big Brother, Klodi. Erjona është një modele dhe kur shfaq trupin e saj kurrë nuk zhgënjen. Edhe këtë herë në Greqi, bukuroshja shqiptare ka treguar linjat e saj për t’u patur zili. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Dasma mbretërore, Harry telefonoi ish-in para ceremonisë (Foto)

Dasma mbretërore në Angli i la të gjithë të mahnitur, por mediat në ishull shkruajnë për një prapskeni, që ka të bëjë me Princin Harry dhe ish të dashurën e tij, Chelsy Davy, e cila duhet theksuar se gati sa nuk u përlot në ceremoninë e dasmës së tij me Meghan Markle. The Sun shkruan se Harry dhe Davy ndanë një telefonatë tepër emotive një javë para zhvillimit të dasmës. “Ndjenjat e Chelsy ishin ngacmuar aq shumë nga kjo telefonatë, saqë ajo u mërzit dhe pothuajse u tërhoq nga shkuarja në ceremoninë e mbushur me yje”, i tha një mik i familjes Vanity Fair. 1 of 5 Princi i foli ish të dashurës, me të cilën qëndroi për shtatë vjet nga 2004 deri në 2011, për t’i bërë të ditur se ndërsa ishte e mirëpritur në ceremoninë dhe pritjen pasdite, ftesa për të nuk përfshinte darkën e ngushtë familjare në mbrëmje. Një shok i çiftit i tha revistës shoqërore “Vanity Fair”: “Ishte biseda e tyre e fundit, një thirrje telefonike e ndarë në të cilën ata të dy e pranuan se Harry po hidhte një hap të m..

Lexone

Habit Ronaldinho, martohet me dy gra

Legjenda e Brazilit Ronaldinho, një nga futbollistët më të talentuar të të gjitha kohërave, raportohet se do te martohet me dy gra në të njëjtën ditë. Kohë më parë ai ishte betuar se nuk do të martohej kurrë për shkak të dashurisë së tij për gratë. 38-vjeçari, pasi ka jetuar në mënyrë harmonike me dy nga të dashurat në shtëpinë e tij që nga dhjetori, ka ndryshuar mendje dhe tani dëshiron të martohet me Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza në gusht të këtij viti. Ish-futbollisti gjithashtu u blen atyre dhurata të njëjta. Është raportuar gjithashtu se Ronaldinho udhëton me të dyja gratë në pothuajse çdo ngjarje që ai ndjek. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Gwyneth Paltrow: Brad Pitt një hero! Më mbrojti nga Weinstein

Brad Pitt? Një hero i vërtetë! Gwyneth Paltrow e përshkruan kështu të dashurin e dikurshëm, duke treguar kur në vitin 1995, aktori mbështeti me shpatulla pas murit, Weinstein-in, duke i thënë: “Nëse e i bën keq sërish Gwyneth, të vras!”. Në atë kohë, Pitt dhe Paltrow ishin të dashuruar dhe aktorja i kishte rrëfyer se kishte pësuar nga producenti i Hollivudit ngacmime seksuale. 1 of 4 Përballja mes Pitt e Weinstein, kishte ndodhur në maj 1995. Në teatër, atë mbrëmje, Pitt, i cili ishte së bashku me bukuroshen e tij, i ishte afruar producentit dhe i kishte thënë pa asnjë hezitim, me ton dhe metodë shumë kërcënuese, siç tregon aktorja dhe siç dëshmojnë shumë persona të tjerë të pranishëm. “Ka qenë më i miri, që e bëri këtë për mua kur unë nuk isha akoma e famshme dhe pa pushtet”. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Partnerja e Zarates: Dua të bëj seks me David Beckham! (Foto)

Zërat e kohëve të fundit jepnim lajmin për një divorc të mundshëm mes Mauro Zarates dhe partneres së tij, Natalie Werber, por këto raportime janë thjesht “fake news”. Ka qene vetë modelja argjentinase që ka shpjeguar se marrëdhënia e tyre është më e fortë se kurrë dhe tani, që Mauro është pjesë e skuadrës Velez, edhe ajo mund t’i përkushtohet pasionit të saj, modës. “Nuk jemi në krizë. Mauro nuk është një futbollit polemizues dhe nuk ka dëshirë të ekspozohet në media. Është pak xheloz, por e kontrollon veten. Është mësuar edhe me faktin se mua më vijnë shumë mesazhe. Edhe unë jam pak xheloze, sepse edhe atij u shkruajnë mesazhe, por secili prej nesh e di se çfarë duhet të bëjë. Mauro më dërgon mesazhe të nxehta për të mbajtur ndezur zjarrin e dashurisë sonë.” Por Natalie nuk ndalet me kaq, tregon detaje të jetës intime me Zaraten. “Kam fantazi seksuale me David Beckham. Mauro e di… më thotë se është i pashëm. Do të ma jepte lejen. Ndërsa unë do t’i jepja leje Mauros të bënte seks me..

Lexone

Billie Faiers bën vetë modelen e linjës së veshjeve (Foto)

Ajo bën që qëndrimi në formë të duket mision i lehtë, teksa në fotot nga pushimet nuk duket aspak të jetë nëna e dy fëmijëve për nga fromat mbresëlënëse që gëzon. Billie Faiers dukej e mahnitshme edhe një herë pasi ajo i dha ngjyra çdo peizazhi ku ka pozuar për koleksionin e saj të ri të veshjeve. 1 of 6 Ylli 28-vjeçar i serialit “Mummy Diaries”, ka lançuar një koleksion të ri veshjesh vetëm në internet dhe po e bën vetë modelen për linjën. Ajo dukej e mrekullueshme me një kostum banje ngjyrë leopardi, ndërsa në pah dilte beli i saj i ngushtë dhe format bombastike. 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rita, bikini transparente në kanalet e Amsterdamit (Foto)

E përkushtuar në turin evropian të “The Girls”, Rira Ora gjen kohë edhe të pushojë, duke lundruar në kanalet e famshme të Amsterdamit. Gjithçka është dokumentuar në profilin e saj në Instagram: këngëtarja me origjinë shqiptare, është shfaqur me bikini transparente, që në rrjetet sociale ka grumbulluar thuajse 300 mijë ‘like’. I nisur zyrtarisht në 11 maj nga Gllazgou, turi i gjatë i Ritës tashmë ka prekur qytete si Mançesteri, Londra, parisi e Amsterdami. Dhe pikërisht nga Holanda vijnë këto foto-seksi, që kanë magjepsur fansat e saj. Turi ka marrë emrin “Girl”, albumi i fundit ku Rita Ora ka bashkëpunuar me një grup femëror: Cardi B, Charli Xcx e Bebe Rexha. “Në këto vite jam frymëzuar shumë nga gjithë këto gra, që nuk kanë frikë të jenë vetvetja. Ky është himni ynë! Dhe natyrisht falënderoj mikeshat që kanë pranuar të punojnë me mua, të cilat treguan se kush janë dhe nga vijnë. Shpresoj të zbaviteni me ne”, – tha ajo. 1 of 6 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

‘Nga agimi në perëndim’, videoklipi i ri i Ermal Metës

Të gjesh dashurinë në tre minuta. Kjo është fabula e videoklipit të ri të këngës ‘Dal Alba Al Tramonto’, e kantautorit të talentuar Ermal Meta. Kënga është pjesë e albumit të suksesshëm ‘Non Abiammo Armi’, i publikuar në muajin shkurt, gjatë festivalit të San Remos ku shqiptari u shpall fitues. I realizuar nga Slim Dogs Productions, videoja e këngës që në shqip përkthehet “Nga agimi në Perëndim”, realizohet në një lokal që organizon takime të shpejta mes njerëzve që duan të gjejnë dashurinë në tre minuta… Edhe vetë këngëtari është protagonist i historisë, bashkë me një çift të rinjsh. Kantautori shfaqet teksa ndërvepron me një vajzë hipotetike, në një takim ku spektatori mund ta identifikojë veten. Pas suksesit të koncertit Forum di Assago dhe kthimit nga Lisbona, ku së bashku me Fabrizio Moron u klasifikua i pesti në Eurovizion, me këngën ‘Non mi avete fatto niente’, Ermal Meta i është rikthyer angazhimeve televizive dhe muzikore në Itali, nga roli pjesëtarit të jurisë në programin..

Lexone

Patricia sqaron: Nuk e bëra me qëllim! (Foto)

Patricia Contreras nuk kërkon të turpërohet por as të justifikohet. E shqetësuar për lajmet mbi zbulimin e “aseteve” të saj gjatë kalimit në tapetin e kuq në Kanë, ka dashur të saktësojë: “Nuk do ta kisha bërë kurrë një gjë të tillë në mënyrë të qëllimshme! Nuk më pëlqen të bëjë figurë të shëmtuar! Jam shuam keq”, – shton ajo, e shqetësuar se djali i saj mund t’i shohë kur të rritet ato foto. Sipas versionit të saj, fustani që duhej të kishte veshur, ishte një tjetër. “Ishte ideja të kisha një ‘look’ shumë të pastër, klasik. Edhe për rastin e ‘Venezia 74”, Patricia Cotreras kërkon të sqarojë diçka. “E njëjta gjë! Kishte rë! Edhe pse bëra disa lëvizje, nuk ishte aspak qëllimi im të shkonin gjërat ashtu…”, – shpjegoi ajo. 1 of 9 24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone