Home / Lajme

Lajme

Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë

Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë Ora News – Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë – Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka …

Lexone

105-vjetori i Policisë, Rama: Mbyllëm plagën e kanabisit

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës, ku ndodhet prej dy ditësh kabineti qeverisës, është zhvilluar sot një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Para të pranishmëve ka folur kryeministri Edi Rama, i cili u shpreh se Policia e Shteti ka rilindur, …

Lexone

‘Shqetësimi i CIA zbulon bosin e vërtetë të drogës’

“Shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Dëshmon dhe një herë që bosi i drogës është vetë Kryeministri”. Kështu shprehet në një shënim …

Lexone

Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis

Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis

Guardia di Finanza italiane e ka mbyllur vitin 2017 në një operacion antidrogë të zhvilluar në ujërat midis Otrantos dhe Brindisit. Autoritetet italiane kanë ndaluar një gomone që transportonte 1.7 ton kanabis, e cila ishte pikasur fillimisht në kanalin e Otrantos. Roja bregdetare e financës italiane i është vënë nën …

Lexone