Home / Kurioz (page 5)

Kurioz

Trondit Lulzim Basha: Olsi Rama ka udhëtuar në makinë me trafikantët e Xibrakës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur se i vëllai i kryeministrit të vendit, Olsi Rama është i përfshirë drejtpërdrejt në trafikun e drogës dhe i dokumentuar nga struktura të caktuara të policisë me të dënuarit dhe të arratisurit e çështjes Xibraka.Basha në studion e emisionit “Opinion”, deklaroi se për Xibrakën, së pari, duhet pyetur më parë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, pasi është karta më e fortë e arritjes së një pakti mafioz Rama-Tahiri.Ai tha se kjo çështje, implikon drejtpërdrejt Olsi Ramën, i vëllai i kryeministrit të vendit, i cili është dokumentuar përmes sistemeve të policisë kriminale dhe kufitare në rrethana bashkëpunimi dhe bashkëudhëtimi me të dënuarit dhe të arratisurit kryesor të çështjes Xibraka.Kreu i PD-së, tregoi detaje edhe për kapjen e një sasie kokaine në Maminas, e cila konsiderohet si një nga sasitë më të mëdha të kapura në vend.“Informacioni që ne kemi bërë publik është që afera e kokainës së Maminasit është një..

Lexone

Plas sherri në mes të emisionit shqiptar, dy të ftuarit përplasen fizikisht (Video)

Transmetimi live i një emisioni në televizionin “Scan” është shoqëruar me një përplasje fizike midis dy të ftuarve.Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë zënë me njëri-tjetrin teksa ishin duke folur për prolematika të ndryshme.Ky sherr ka ndodhur disa javë më parë, por vetëm dje është bërë publike. Arsyeja e konfliktit nuk dihet ende, por shihet se në një moment Fiqiri Xibri është ngritur nga karrigia dhe ka goditur me grusht Nikollën.Në fillim gjithçka u duk si një shaka, por situata doli nga kontrolli dhe u desh ndërhyrja e kameramanit, moderatores dhe pjesës tjetër të stafit, për t’i ndarë ata.The post Plas sherri në mes të emisionit shqiptar, dy të ftuarit përplasen fizikisht (Video) appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Adelina Tahiri pozon për herë të parë me burrin e saj (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Tahiri, është në muajt e fundit të shtatzanisë dhe shumë shpejt do të sjellë në jetën djalin e saj të parë.By: @cedopopovskiA post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Jun 5, 2018 at 6:20am PDTDisa muaj më parë, ajo u martua me biznesmenin maqedonas, Serjoza Markov, por të gjithë u çuditën nga fakti se ajo nuk kishte postuar asnjë foto me burrin e saj.Tashmë, Adelina është në muajin e 7 të shtatzanisë dhe ka vendosur të bëj një set fotografik, ku në një foto shfaqet me bashkëshortin për herë të parë.By: @cedopopovskiA post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Jun 3, 2018 at 12:00pm PDTNë këtë foto që është postuar nga vet Adelina, Serjoza shihet mbrapa këngëtares teksa e ka përqafuar dhe e ka puthur në qafë, ndërsa mban duart tek barku i saj. “Të dua”, ka shkruajtur Adelina në diçiturën e fotos teksa shihet e veshur me të brendshme.I love u By: @cedopopovskiA post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on..

Lexone

 Majk nis pushimet me të dashurën e re, publikon videon me të

Majk është një nga reperët më të njohur dhe më të dashur për publikun shqiptar, i cili vazhdimisht sjell këngë që kthehen në hite.Pas ndarjes së bujshme me ish të dashurën e tij, Majlinda Zekën, me të cilën ka edhe një djal, Roanin, Majk prej disa kohësh tashmë ka rinisur një lidhje me një vajzë tjetër.Reperi është kapur disa herë mat me modelen kosovare Melita Nushi dhe mesa duket, Majk ka vendosur mos ta fshehi më atë.Së fundmi, çifti kanë shkuar për disa ditë pushimi anës detit dhe në një foto që Majk ka hedhur në Instastory, ai kap në një moment në kamer këmbët e Melitës, por më pas e ndryshon kamerën në drejtimin tjetër.The post Majk nis pushimet me të dashurën e re, publikon videon me të appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel

Sali Berisha ka shpërthyer në akuzua ndaj Ben Blushin, drejtorin e Top Channel. Berisha shprehet se Blushi ndikon tek gjyqtarët që kanë në shqyrtim gjyqin e pronësisë së Top Channel, mes Vjollca Hoxhës dhe ish-ortakëve të saj.Sipas Berishës, Blushi është takuar për mbi një orë e gjysëm me gjyqtarin Dvorani (foto poshte), për t’i bërë presion.“Nje takim i gabuar ne nje kohe te gabuar! Jam absolutisht neutral ne kete afere midis partneresh, qe bashke dhe te ndare e perdoren topin e tyre si megafonin e Rames kunder meje dhe PD. Por ky takim eshte nje takim shume i gabuar ne nje vend shume te gabuar”, – shkruan Berisha.Dvorani, bashkë me Artan Brocin dhe Shkëlzen Selimin, janë gjyqtarët që do të shqyrtojnë padinë për pronësinë e TCH.The post Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vrasja e Fildes Hafizit/ “Fadil Kasëmi drejt lirimit”, Gjykata e Lartë reagon pas letrës së babait të gjyqtares

Gjykata e Lartë ka reaguar pas emisionit “Studio e Hapur” në News24. Përmes zëdhënëses Ida Vodica Gjykata e Lartë deklaron se ka marrë të gjitha masat dhe brenda javës së ardhshme do të dalë në vendim për çështjen e Fildes Hafizit.Babai i gjyqtares Hafizi, shprehte shqetësim në një letër të shkruar dy ditë para se të vdiste se Fadil Kasëmi, vrasësi i saj do të lirohej për shkak të ping-pongut mes instituconeve të drejtësisë.Kreu i Gjykatës së Lartë, Zaganjori konfirmon se pas letrës publike do mbledhë me urgjencë kolegjin penal në fillim të javës tjetër për t’i dhënë përgjigje kërkesës së gjykatës së faktit për kompetencën në lidhje me gjykimin e çështjes se vrasjes së ish-gjyqtares Fildes Hafizi.Rreth 1 vit pas vrasjes së saj, ish-bashkëshorti Fadil Kasemi, i cili ka deklaruar se vrasjen e ka kryer me koshiencë të plotë, mund të dalë nga burgu për shkak të tejkalimit të afateve të paraburgimit.Të ndodhur përballë këtij fakti dhe ngërçit të sistemit gjyqësor, familjarët e gjyqt..

Lexone

Enca poston foto seksi nga pishina, por fansi e nxjerr bllof me gabimin që ajo ka bërë

Pas një kohe të gjatë pune, Enca ka marrë disa orë relaksi për të shkuar në pishina dhe për të shijuar rrezet e ngrohta të diellit.Këngëtarja ka postuar një foto në Instagram, ku shfaqet brenda në pishinë dhe me një fletore në dorë, teksa po shkruan diçka.“Tu studiu për provimet kështu… fëmijët 2018”, ka shkruar Enca në diçiturën e fotos. Mirëpo, mes shumë komenteve, një prej fansave të saj ka kapur gabimin që ka bërë këngëtarja.“Tu studiu per provimet like…” – Kids 2018A post shared by ENCA (@enca) on Jun 7, 2018 at 10:42am PDTAjo është me sy mbyllur, ndonëse ka pretenduar se po shkruan a lexon. “Duke studiuar me sy mbyllur”, i ka komentuar fansi. Ndërkaq, Enca nuk ia ka përtuar aspak përgjigjen dhe i ka thënë: “Gjërat më pasionante në jetë bëhen me sy mbyllur”.The post Enca poston foto seksi nga pishina, por fansi e nxjerr bllof me gabimin që ajo ka bërë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Bie miti! Vendi ideal për të bërë seks nuk është më krevati, por …

Përveç lëvizjeve të reja në shtrat dhe teknikave të reja, duhen gjetur edhe vende të tjera dhe interesante që e rrisin dëshirën seksuale.Kur flitet për vendin perfekt për të bërë seks njerëzit janë të prirur të thonë se ai është krevati. Mirëpo këtë mit e hedh poshtë një studim i funditi “Skyn Condoms”.Sipas tij rezulton se 78% e të pyeturve bëjnë seks në dhomën e tyre të ndenjes dhe jo ashtu siç mendohet në dhomën e gjumit.Kjo mund të vijë duke parë një film ose emision.Normalisht edhe fakti që mbrëmjet kalojnë aty dhe ndryshimi ndihmojnë në rritjen e dëshirës seksuale në këtë ambjent.Studimi tregoi se ndër vendet e tjera shumë të pëlqyera ishte dhe dushi (74% e njerëzve të pyetur deklaruan se u pëlqen të pastrohen ndërkohë që janë duke bërë gjëra të pista), makina, lavatriçja dhe deti.The post Bie miti! Vendi ideal për të bërë seks nuk është më krevati, por … appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Emina Cunmulaj përdor photoshop? Modelja tregon si qëndron e vërteta

Emina Cunmulaj është një nga personazhet më të komentuara në showbizin shqiptar.Së fundmi ajo është akuzuar nga mediat për photoshop në fotografit e saj.E mesa duket modelja nuk e ka vonuar përgjigjien lidhur me këto lajme.Emina ka publikuar një foto me bikini në Instagram ku shkruan se nuk ka përdorur fotoshop, është e lumtur për pamjen e saj dhe se ashtu ja ka falur Zoti.Dje modelja u përmend për një modifikim në pjesën e kofshës.Duket se Emina e paska të lindur këtë perfeksion në trup, bravo! Nuk paska përdorur photoshop siç bejnë shumica e showbizit shqiptar./ zoneelire.alThe post Emina Cunmulaj përdor photoshop? Modelja tregon si qëndron e vërteta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vrasja që tronditi Tiranën/ Kush ishte Xhuljeta? Fjalët e fundit para krimit: Mos më prek

Një tragjedi si ajo e Shekspirit. Por ndryshe nga Zhuljeta që i dha fund jetës vetë për të mbrojtur dashurinë e saj, Xhuljeta nga Mati u vra nga dora e ish-të dashurit.Një krim pasioni që i mori jetën një 19-vjeçareje, ndërkohë që është në fije të jetës një tjetër i ri. Xhuljeta Çuni, 19 vjeçe, me origjinë nga Mati është qëlluar nga ish-i dashuri i saj Xhaferr Mata pak metra larg kishës së Don Boskos në kryeqytet.Mësohet se 31-vjeçari i është afruar vajzës teksa ecte në zonën e “Don Boskos”, mes tyre ka pasur një debat të shkurtër dhe më pas ka qëlluar me pistoletë.Në gjendje të rënduar psikologjike ai ka shpërthyer në lot, ka kaluar në anën tjetër të rrugës dhe ka qëlluar veten. Mësohet se 19-vjeçarja ka qenë e shoqëruar nga një tjetër vajzë.Mos më prek’ kanë qënë fjalët e fundit të Xhulieta Çunit, drejtuar Xhafer Matës, 31-vjeçarit me të cilin dyshohet se kishte pasur një lidhje dashurie.Këto fjalë kanë trokitur rëndë në mendjen e Xhafer Matës, 31-vjeçarit që duket se kisht..

Lexone