Home / Kurioz (page 4)

Kurioz

Djali që vrau prindërit në Peshkopi: Pranon krimin por s’e di se viktimat janë i ati dhe e ëma

Qemal Sela, 26 vjecari që vrau të enjten prindërit në Peshkopi, ende nuk ka dhënë asnjë motiv për krimin e rëndë që tronditi qytetin juglindor mesditen e së enjtes, 7 qershor.I riu është marrë në pyetje, por hetuesit thonë se ai është kontradiktor ndërsa bën deklarata mbi të cilat është forcuar se ai vuan nga sëmundje të shëndetit mendore.Madje burime brenda komisariatit, thonë se ai bën veprime të pakontrolluara ndërsa i bie me kokë mureve të ambientit ku mbahet.Gjatë deshmisë ka pohuar se e ka kryer vrasjen e dyfishtë, por nuk pranon që viktimat jane prindërit e tij.Në këto kushte, burimet thonë se pas masës së sigurisë, 26 vjecari Sela do të dërgohet në një prej spitaleve psikiatrike të vendit, pasi gjendja e tij është kritike gati në kushtet e skizofrenise.Një tjetër dyshim është se Sela është përdorues lëndësh narkotike, pasi krahët i kishte të lidhura me fasho, për këtë priten analizat.I riu ishte kthyer nga Anglia vetëm një natë para krimit.Burimet thonë se atë e k..

Lexone

Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto

Lufti Haziri, nënkryetari i “LKD” dhe njëkohësisht kryetari i Komunës së Gjilanit, është baba i tre vajzave mjaft bukuroshe.Vajza e tij e madhe dhe e vogël kanë tërhequr shpesh vëmendjen e njerëzve me bukurinë e tyre, ndërsa Lotina vetëm kohët e fundit ka spikatur tek publiku shqiptar.Vetëm 19 vjeçe, Lotina është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku spikat për fotot mjaft provokuese teksa ekspozon linjat e saj trupore. Megjithatë, në ndryshim nga motrat e saj, Lotina ka preferuar që të mbajë një profil publik më të ulët.Burimi: xing.alThe post Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Art apo vandalizëm? Ky artist kthen gjërat më të rëndomta në vepra të mahnitshme arti

Tom Bob, një artist rrugësh në qytetin e New York, i ka mahnitur të gjithë me talentin e tij të jashtëzakonshëm.Ai e ka kthyer qytetin e zhurmshëm në një vepër arti, duke u dhënë edhe gjërave më të rëndomta jetë, si psh të kthesh një fikëse zjarri në Princeshën Leia të Star Wars. Për më shumë, shfletoni galerinë e mëposhtme për të parë disa prej veprave të tij të artit.LUNCH TIME #anteater #bushwickcollective #drainpipe @nystudiofactory #brooklyn #newyorkcity #streetart #ants #streetartnyc #bushwick #nycstreetart Thanks Joe @thebushwickcollective #tombobnyc # #bushwickstreetart #nycA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on Jun 4, 2018 at 7:58am PDTCATERPILLAR @pier2art #tagging #tombob #logo #airconditioning #vents #caterpillar #Kaohsiung #taiwan #tombobnyc #streetart #pier2 # Thanks @bambooyang for @montanacans_taiwan @montana_colors @mrogay @powwowtaiwanA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on May 28, 2018 at 6:58pm PDTSNAKE IN THE GRASS @pier2art #Kaohsiung #taiwan # s..

Lexone

E sapodalë: Dëgjoni këngën e parë së bashku të Noizyt dhe Alban Skënderaj

Siç ju kishim lajmëruar edhe më parë, dy artistët e njohur, Noizy dhe Alban Skënderaj, janë bashkuar së bashku për të sjellë një projekt muzikor.E titulluar “Drejt suksesit” kjo është hera e parë që këta dy artistë që i takojnë rrymave të ndryshme muzikore, janë bashkuar për të bërë një këngë.Kënga flet për punën që Albani dhe Noizy kanë bërë për të arritur famën e suksesin që kanë, duke u drejtuar një mesazh të gjithë njerëzve se me punë arrihet sukses. Dëgjojeni këngën mëposhtë:The post E sapodalë: Dëgjoni këngën e parë së bashku të Noizyt dhe Alban Skënderaj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Klipi i këngës së FIFA 2018 “Live it up” sapo doli dhe ju do doni ta shikoni!

Siç ishte lajmëruar edhe më parë, klipi i këngës zyrtare të Kampionatit Botëror të FIFA 2018 “Live it up”, u publikua ditën e sotme.Si kurrë më parë, një këngëtare shqiptare është pjesë e këtij bashkëpunimi botëror, i cili merr famë në të gjithë botën dhe do të këndohet live në një nga eventet sportive më të rëndësishme në botë.Era Istrefi, Nicky Jam dhe Will Smith janë tre këngëtarët që këndojnë në këtë klip, të cilin mund ta dëgjoni mëposhtë. Duhet përmendur se pamja e Erës në këtë klip është fantastike…The post Klipi i këngës së FIFA 2018 “Live it up” sapo doli dhe ju do doni ta shikoni! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot

Saimir Kodra, moderatori i njohur i emisionit investigativ “Stop”, është shtruar në spital. Sipas burimeve afër tij, Saimiri i është nënshtruar një operacioni në shtyllën kurrizore, i cili ka rezultuar i suksesshëm.Miku i tij, Alket Islami ka bërë publike këtë lajm, ku ka postuar edhe disa foto së bashku me moderatorin në rrjetet sociale.“Live. Eh mër Sajmir Kodra! Për një dhëmballë shtrohesh në spital! Portokalle për spital pls!”, ka shkruar ai përbri fotos ku ka dalë me Saimirin. Në këtë foto, moderator shihet duke buzëqeshur dhe shfaqet në gjendje të mirë shëndetësore.The post Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Afërdita Dreshaj poston foton seksi, por ka diçka që nuk shkon me gishtin e saj të këmbës

Modelja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj, vetëm pak ditë më parë organizoi festën e saj të beqarisë, të cilën e zhvilloi në Las Vegas së bashku me mikeshat e saj.Përgjatë dy ditëve, modelja postoi mjaft foto e video të cilat tregonin se ajo ishte duke u kënaqur shumë në qytetin që nuk fle kurrë.Mirëpo, në një foto që Afërdita ka postuar së bashku me miket e saj, një detaj në këmbën e modeles i ka habitur të gjithë ndjekësit e saj.Siç shihet në foton më poshtë, gishtat e këmbës së modeles kanë dalë më të gjatë se zakonisht, gjë që i ka bërë të gjithë të dyshojnë për photoshop.The post Afërdita Dreshaj poston foton seksi, por ka diçka që nuk shkon me gishtin e saj të këmbës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ende pa ardhur shtatori nisin ndryshimet në qeveri! Rama firmos shkarkimin e zv.ministres

Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot me vendim te Këshillit te Ministrave Kleopatra Maliqin, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Lajmi behet i ditur nga burime te “Panorama”, e cila ka siguruar edhe vendimin.JA VENDIMI:VENDIM Nr. 341, datë 7.6.2018PËR LIRIM NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave VENDOSI: Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë. KRYEMINISTRI Edi RamaThe post Ende pa ardhur shtatori nisin ndryshimet në qeveri! Rama firmos shkarkimin e zv.ministres appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Xhuljeta e denoncoi katër herë në Polici Xhaferr Matën, ishte i divorcuar me 1 fëmijë të vogël

Të tjera detaje janë mësuar rreth ngjarjes së rëndë që tronditi sot Tiranën. Xhafer Mata, 31 vjeç nga Kukësi por me banim në lagjen e “Don Boskos” në Tiranë qëlloi për vdekje një vajzë të re, 19 vjeçe me të cilën thuhet se kishte lidhje intime, dhe më pas vrau veten.Ai jetonte në një shtëpi private, dy katëshe, bashkë me prindëerit dhe djalin e tij të mitur. “Xhafer Mata ishte divorcuar nga bashkëshortja pasi kishte njohur 19 vjeçaren Xhuljeta Cuni”, rrëfyen fqinjët e tij.Xhuljeta gjithashtu banonte në “Don Bosko” dhe punonte si shitëse në supermarket. Ndërsa 31 vjecari edhe pse në facebook kishte publikuar një diplomë për inxhinieri mekanike, në të vertete punonte mekanik në një autoservis jo larg banesës së tij. Sipas dëshmisë së fqinjëve, mëngjesin e sotëm Xhafer Mata e kishte lënë fëmijën e vogël vetëm 1 vjeç tek familja që jetonte me qira në vilën e tij dhe kishte dalë nga shtëpia pak para orës 08:00.Disa minuta më pas ai i preu rrugën Xhuljeta Cunit, duke e lënë të vrarë në..

Lexone

LAJMI I FUNDIT/ Aksident me vdekje në Gjirokastër

Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur në një aksident automobilistik që ka ndodhur mesditën e sotme në Gjirokastër.Paraprakisht mësohet të plagosura kanë mbetur tre gra, ndërsa nuk ka të dhëna për viktimën.Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.The post LAJMI I FUNDIT/ Aksident me vdekje në Gjirokastër appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone