Home / Kurioz (page 30)

Kurioz

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 2 Qershor

Dashi Gjatë kësaj të shtune do të ndiheni disi të dekurajuar dhe kjo për shkak të disa keqkuptimeve që kanë përfshirë raportet tuaja ndërpersonale, të cilat janë mjaft të tendosura. Mundohuni të jeni më pak agresiv në mënyrën tuaj të të ekspozuarit dhe dëgjoni më shumë mendimin e personave me të cilët bashkëbisedoni.Demi Mundohuni që të shmangni në mënyrë absolute, përfshirjen në projekte që nuk ju interesojnë, pasi në të kundërt rrezikoni të humbni shumë kohë por edhe dëshirën për t’iu shkuar gjërave deri në fund. Kjo ditë do të jetë e mbushur me kreativitet, kështu që shpenzojini energjitë tuaja sa më mirë.Binjakët Për të lindurit e kësaj shenje po nis një fazë rritjeje shumë e rëndësishme, e cila do ju lejojë që të rigjeni emocionet tuaja. Në dashuri, kjo është një periudhë mjaft romantike, kështu që mundohuni ta shijoni në maksimum. Në sektorin profesional, do të merrni propozime të rëndësishme.Gaforrja Gjatë kësaj dite duhet të përpiqeni të kujdeseni më shumë me veten dhe sh..

Lexone

Moti për ditën e sotme, e shtunë 2 Qershor

Ditën e sotme temperaturat maksimale do të jenë 29 gradë celsius dhe ato minimale 17 gradë.Ndërkohë që gjatë ditës do të ketë reshje në zonat malore, ndërsa në bregdet nuk do të ketë shira.The post Moti për ditën e sotme, e shtunë 2 Qershor appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Çani-Monika Lubonjës: Të pashë me brekë, ishin të zeza. S’të kisha parë asnjëherë!

Të premten në mbrëmje në emisionin “Zonë e Lirë” ishit të ftuar aktorët e famshëm të komedisë më të fundit “Komedia që shkon për dreq”.Teksa drejtuesi i emisionit Arian Çani i komplimentoi aktorët për shfaqje të cilën ai tha se e kishte ndjekur ditën e djeshme në Teatrin Kombëtar.Por Çani duket se nuk i ka lënë me aq komentet mbi shfaqjen. Ai ka komentuar rolin e aktores Monika Lubonja, e cila duhet thënë që shfaqet tepër sensuale në këtë shfaqje, shkruan zoneelire.alÇani i ka thënë Monika Lubonjës se i ka parë të brendshmet gjatë shfaqjes, pasi ajo delme një fustan tepër të shkurtër.“Të pashë me brekë. S’të kisha parë asnjëherë. Të pash nuk dukeshe keq. Kishe brekë të zeza. Ti pashë. Brekët ishin të zeza me dantella. Të them të drejtën nuk të pashë nga brekët e lartë, te pash nga brekët e poshtë dhe të dukeshin totalisht shalët”,i ka thënë Çani Monika Lubonjës teksa studio ka shpërthyer në të qeshura./zoneelire.alThe post Çani-Monika Lubonjës: Të pashë me brekë, ishin të zez..

Lexone

“Komedia që shkon për dreq” ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar

Shfaqja teatrale ”Komedia që shkon për dreq” me regjinë e Driada Dervishi do shfaqet për artdashësit kryeqytetas në skenën e Teatrit Kombëtar.Kjo komedi vjen pas një suksesi në rrugëtimin e saj në teatrot e Korçës dhe Durrësit.Bëhet fjalë për një shfaqje brenda shfaqjes, ku në qendër të së cilës janë një trup akorësh amatoreskë të cilët marrin përsipër që të sjellin një vepër teatrale shumë të rëndësishme, një kafshatë që për ta nuk mund të kapërdihet dhe aq lehtë dhe pa dyshim ajo përfundon në një dështim.Kjo shfaqje bën bashkë emra të mëdhenj aktorësh si Bujar Asqeriu, Olta Daku, Romir Zalla, Gentian Zenelaj, Sokol Angjeli, Donald Shehu si dhe riktheu në skenën e teatrit, Monika Lubonjën.Në Teatrin Kombëtar shfaqja do të vijë për publikun në datat 31 maj dhe 1,2,3 qershor, ora 20:00.The post “Komedia që shkon për dreq” ngjitet në skenën e Teatrit Kombëtar appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Era Rusi pranon publikisht që ka rrahur të dashurin: “E godita me çfarë munda”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Rusi, ka bërë një deklaratë të fortë nga studio e “Zonë e lirë”.Në një moment, Arian Çani e ka pyetur këngëtaren nëse ishte e vërtetë deklarata që Era kishte thënë përpara disa kohësh se kishte rrahur të dashurin e saj dhe ajo e ka pranuar atë mbrëmjen e sotme.Pas këtij pohimi, edhe Arian Çani është habitur, duke e pyetur atë nëse e kishte rrahur vërtet të dashurin.“Po e kam rrahur vërtet, por ishte hera e parë në jetën time që e bëja këtë gjë, dola nga vetja dhe thash çfarë bëra më vonë”, u shpreh ajo duke qeshur.“Me çfarë e gjuajte?”, ia ka kthyer Çani. “Me çfarë munda”, u përgjigj këngëtarja.Gjithashtu, Era u shpreh se kjo ngjarje ka kohë që ka ndodhur dhe ajo nuk është më në një lidhje me djalin në fjalë.The post Era Rusi pranon publikisht që ka rrahur të dashurin: “E godita me çfarë munda” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kinema/ Enxhi na rrëfen “Internimin” e dashurisë

Enxhi Cuku është një aktore 22 vjeçare, e cila nuk është e panjohur për publikun shqiptar. Ajo ka luajtur në filmin “Femrat” nga Ermal Mamaqi, në filmin e parë horror shqiptar “Blood Lands”, si edhe pati rolin protagonist në filmin e Leonard Bombaj, “Fresk Fare”.Së fundmi, ajo luan rolin e Frida Tushkut, në filmin më të fundit “Internimi”, i cili trajton historinë e ndaluar të dashurisë midis Fridës dhe moshatarit të saj, Arturit.Ky film është i vendosur në kohën e komunizmit, zhvillohet në një fshat të Divjakës në vitet 1982 dhe është shkruar nga Kastriot Hasa.Frida Tushku vjen nga një familje e respektuar dhe prindërit vendosin që ta martojnë atë me operativin e fshatit, Tomorin, i cili luhet nga Klodian Hoxha. Mirëpo, Frida është e dashuruar me Arturin, moshatarin e saj dhe pavarësisht se ata mundojnë që të gjejnë një zgjidhje për dashurinë e tyre, Arturi internohet e bashkë me të, internohet edhe dashuria e tyre.Ky film do të dali së shpejti dhe tregon një histori e cila ka..

Lexone

Ylli Manjani ndërhynë në emisionin “Zonë e Lirë”, ka një pyetje për aktoren

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, mbrëmjen e kësaj të premte nëpërmjet një mesazhi ka ndërhyrë në emisionin “Zonë e Lirë” dhe ka patur një pyetje për aktoren Enxhi Cuku.Ajo së fundmi ka rolin e protagonistes në filmin, “Internimi”, i cili tregon historinë e dashurisë së ndaluar midis dy të rinjve në kohën e komunizmit.Pyetja e Manjanit lidhej pikërisht me rolin e saj, se a ishte reale për vetë aktoren.“Të jep mundësinë të jesh një tjetër personazh, të njohësh një tjetër jetë,Është një tjetër Enxhi, ajo që shihet ne film duhet të jetë reale, pastaj nëse është reale për mua është tjetër gjë”, u shpreh Enxhi.Kujtojmë që në film ka skena dashurie edhe erotike./zoneelire.alThe post Ylli Manjani ndërhynë në emisionin “Zonë e Lirë”, ka një pyetje për aktoren appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Era Rusi na prek ‘telat e zemrës’/ Video

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Rusi, është mjaft e njohur për publikun shqiptar për performancat e saj plot energji dhe zërin e fuqishëm.Së fundmi, Era ka realizuar edhe këngën e saj më të re, e cila është një bashkëpunim me këngëtaren e njohur Remzie Osmani.Kënga më e re nga këto dy artiste të talentuara titullohet “Telat e zemrës” dhe e sigurt që sapo ta dëgjoni, do t’ju fiksohet edhe juve.The post Era Rusi na prek ‘telat e zemrës’/ Video appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Çani: “Je gati zemër? Zhvishemi?” Ja si reagoi Anxhela Peristeri

E ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” Anxhela Persteri ka ardhur për të promovuar klipin e saj të fundit. E duke e ditur tipin e saj paksa serioz Çani i ka bërë disa pyetje pikante, por reagimi i Anxhela Peristerit ishte fantastik.E teksa do të fillonte intervistën me Anxhelën,Çani i është drejtuar.“Je gati zemër? Zhvishemi?” Këto fraza duket se e kanë habitur Anxhelën, por para se të reagonte, Çani e ka sqaruar se bëhej fjalë pikërisht për heqjen e emocioneve para intervistës: “Zhvishemi nga komplekset” i tha më tej Çani.Anxhela e kuptoi që bëhej fjalë për një intervistë jo të lehtë dhe ja ktheu me të qeshur “nga këto intervista më bën gjithmonë”./zoneelire.alThe post Çani: “Je gati zemër? Zhvishemi?” Ja si reagoi Anxhela Peristeri appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

A do të zhvisheshe në një film për para? Aktorja shqiptare jep përgjigjen e papritur

E ftuar në studion e “Zonë e lirë” mbrëmjen e sotme, ka qenë aktorja e njohur shqiptare, Enxhi Cuku.Ajo së fundmi ka rolin e protagonistes në filmin më të fundit, “Internimi”, i cili tregon historinë e dashurisë së ndaluar midis dy të rinjve në kohën e komunizmit.Megjithatë, Enxhi nuk është e panjohur për publikun shqiptar. Ajo ka marrë pjesë në disa filma shqiptarë dhe një pjesë e publikut e njeh atë.Teksa ishin duke diskutuar për rolet e saj në filma, një shikues i ka dërguar një mesazh Çanit në telefon, ku e ka kërkuar gazetarin që ta pyesi Enxhin nëse ajo do të zhvishej në një film për një shumë më të madhe parash.“Në filmin “Internimi” ka seks brenda, është një skenë kur personazhi im, Frida, kryen marrëdhënie seksuale me të dashurin e saj, Arturin dhe unë nuk kam kërkuar pagesë ekstra për këtë. Nuk rritet çmimi në një film kur ti zhvishesh”, u shpreh ajo.“Për mua është i rëndësishëm regjisori dhe skenari i filmit. Nëse dashurohem me rolin e filmit, atëherë marrë pjesë n..

Lexone