Home / Kurioz (page 20)

Kurioz

Super ‘e nxehtë’! Gruaja e futbollistit të njohur përvëlon Afrikën

Edhe pse pa Botërorin, kjo do të jetë një verë e nxehtë me Wanda Naran, bashkëshorten e njëkohësisht agjenten e kapitenit të Interit, Mauro Icardi.Bjondja argjentinase ka shpërthyer sërish me fotot e saj në rrjetet sociale, gjatë një safari që ka bërë këto ditë në Afrikë, së bashku me Icardin. Në një prej fotove duket se sulmuesi i Interit ka qenë protagonist, teksa e ka shkrepur një foto shumë të nxehtë të Wandas.Wanda ka qenë duke bërë dush, ndërsa nga krahu tjetër i xhamit majmumët admironin format e trupit perfekt të modeles argjentinase.The post Super ‘e nxehtë’! Gruaja e futbollistit të njohur përvëlon Afrikën appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ju ka munguar Kallashi? Ja çfarë pune bën ajo tani në Zvicër

Përpara disa vitesh, Kallashi u bë një nga emrat më të komentuar të showbiz-it shqiptar, për kërcimet e saj ekzotike duke bërë twerk dhe linjat bombastike.Kohët e fundit, ajo deklaroi se do të hiqte dorë nga ky lloj jetese dhe nuk do të merrte më pjesë në emisione. Kështu, Kallashi është shpërngulur që prej janarit në Zvicër dhe askush nuk e dinte se me çfarë merret ajo atje, duke qenë se dhe postimet në rrjetet sociale i ka pakësuar.Mirëpo, së fundmi Kallashi ka qenë e ftuar në emisionin “Elite show”, ku moderatorja ka zbuluar se ajo punon si kërcimtare në një klub në Lausanne të Zvicrës.Pra, mesa duket, Kallashi nuk e ka mbajtur ‘premtimin’ e saj dhe i është rikthyer profesionit të vjetër, që duhet thënë se e bën shumë mirë.The post Ju ka munguar Kallashi? Ja çfarë pune bën ajo tani në Zvicër appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Video/ Plas skandali: Presidenti puth në buzë punonjësen në sy të miliona njerëzve

Rodrigo Duterte, Presidenti i Filipines, ka qenë në qendër të vëmendjes për deklaratat e tij të forta që shkaktojnë gjithmonë reagime tek publiku i gjerë.Mirëpo, së fundmi, ai i ka shokuar të gjithë kur ka puthur një punonjëse në buzë gjatë një aktiviteti në Korenë e Jugut.Teksa ishte duke mbajtur një fjalim përpara të pranishmëve, Rodrigo i ka kërkuar dy vajzave që të ngjiteshin në skenë dhe më pas i kërkoi njërës prej tyre që ta puthte.Menjëherë pas veprimit të tij, plasën kritikat e ndryshme, ku shumë e akuzuan atë se ishte një shfaqje e neveritshme e një presidenti paragjykues ndaj grave.Nga ana tjetër, gruaja që u përfshi në këtë ngjarje, deklaroi se nuk kishte asnjë keqdashje në këtë puthje. Theksohet se kjo nuk është hera e parë që Duterte akuzohet për sjellje të pahijshme ndaj grave.The post Video/ Plas skandali: Presidenti puth në buzë punonjësen në sy të miliona njerëzve appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ndahu gruan për adoleshenten, biznesmenit të njohur i ndodh ajo që s’pritej

Ylli i “Keeping up with Kardashians”, motra e Kimit, Kourtney Kardashian pak kohë më parë u nda nga partneri i saj Scott Disick me të cilin ka 3 fëmijë.Disick menjëherë pas ndarjes, u lidh me aktoren Sofia Richie, 19 vjeç me të cilën dukej shumë i lumtur.Mirëpo 35-vjeçari njihet si donzhuan dhe nuk e ka harruar zakonin e tij. Këtë herë ai ka tradhtuar 19-vjeçaren me një femër misterioze.Kur e ka ajo e ka braktisur, Sofia është ndarë nga Scott dhe babai i saj, Lionel Richie i ka kërkuar të kthehet menjëherë në shtëpi.“Sofia u nda nga Scott. Ndarja ka ardhur për shkak se Scott është parë me një femër misterioze, pak kohë pasi ishte kthyer nga pushimet me Sofian. Familja e Sofias ka ndikuar shumë që ajo ta lë Scottin pasi meriton më shumë. Babai i saj ka ndikuar shumë. Ai i tha që mjaft me kaq sepse meriton më shumë se Scott. Ai i tha të kthehej në shtëpi dhe ajo ashtu bëri. Tani Sofia po kalon kohën me familjen dhe miqtë”, tha një burim pranë aktores.The post Ndahu gruan për ad..

Lexone

Familjarët e Azem Hajdarit kërkojnë azil politik në Francë, reagon i biri

Djali i xhaxhait të Azem Hajdarit, Arben Hajdari, ka përfituar nga qeveria franceze statusin e azilantit politik. Po kaq mediat shkruajnë se familjarë të tjerë të ish-liderit dhjetorist Azem Hajdari, duke përfshirë motrën dhe vëllain e tij së bashku me familjet e tyre, kanë kërkuar azil politik në Francë.Në shtetin francez, ata kanë pajtuar një avokat që po merret me procedurat e tyre, raporton neësbomb.al. Procedura e azilit politik të familjes Hajdari në Francë pranohet nga Leon Molla, President i “Royaume dy Soleil” në Francë, që ka bërë gati edhe dosjen e tyre të azilit për qeverinë franceze, duke preteduar se familjes i rrezikohet seriozisht jeta në Shqipëri.Reagimi i djalit të Azemit, Kiri Hajdari: “Në lidhje me lajmin që është shpërndarë sot nëpër mediat elektronike për famijen tonë konfirmojmē se: asnjë anëtar i Familjes Hajdari nuk ka ndihmuar apo influencuar në procedurat e akordimit të Azilt politik në France për kushëririn tonë. I urojmë një jetë të mirë atij dhe kërkoj..

Lexone

Skandali! Maturanti tregon para kamerave: Kopjuam në provim, na lanë vetë mësuesit!

Pasi kishte mbaruar provimin e maturës, një prej nxënësve të shkollës, Andon Zako Çajupi tregoi për kamerën e Top Channel se gjatë provimit nxënësit kishin pasur mundësi të kopjonin, pasi vetë mësuesit i kishin lejuar të flisnin dhe të komunikonin me njëri tjetrin.Siç është urdhëruar nga ministria e Arsimit, nxënësit u testuan në klasa, korridore dhe palestra. Disa të survejuar nga kamerat, shumë të tjerë larg syrit të tyre. Por, të gjithë të vëzhguar nga administratorët. Rreth 37 mijë maturantë, përfshirë këtu edhe përsëritësit, u testuan ditën e hënë në provimin e parë të detyruar të maturës shtetërore, atë të gjuhës së huaj.Provimi filloi në orën 10.00 dhe përfundoi më herët se orari i parashikuar në udhëzim. Rreth orës 12 e pak minuta nxënësit dolën në oborr, megjithëse rregullorja parashikon që dalja e tyre të bëhet në orën 12.30 për të gjithë njësoj.The post Skandali! Maturanti tregon para kamerave: Kopjuam në provim, na lanë vetë mësuesit! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Këngëtarja shqiptare lë nam në mes të rrugës, e zë gjumi mbi stol

Prej shumë kohësh, Mariza Ikonomi është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare, e cila është mjaft e preferuar për publikun shqiptar.Së fundmi, ajo ka shkuar në një udhëtim jashtë shtetit dhe më konktretisht, në shtetin e Norvegjisë.Mesa duket, Mariza është lodhur shumë nga udhëtimi dhe ka vendosur që të bëjë një sy gjumë në mes të rrugës. Ajo shihet e shtrirë mbi një stol në mes të qytetit, ndërkohë që si jastëk ka përdorur çantat e saj.“Në qytetin që nuk fle kurrë”, ka shkruar këngëtarja përbri fotos që ka hedhur në Instastory.The post Këngëtarja shqiptare lë nam në mes të rrugës, e zë gjumi mbi stol appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ndahu gruan për adoleshenten, aktorit të njohur i ndodh ajo që s’pritej

Ylli i “Keeping up with Kardashians”, motra e Kimit, Kourtney Kardashian pak kohë më parë u nda nga partneri i saj Scott Disick me të cilin ka 3 fëmijë.Disick menjëherë pas ndarjes, u lidh me aktoren Sofia Richie, 19 vjeç me të cilën dukej shumë i lumtur.Mirëpo 35-vjeçari njihet si donzhuan dhe nuk e ka harruar zakonin e tij. Këtë herë ai ka tradhtuar 19-vjeçaren me një femër misterioze.Kur e ka ajo e ka braktisur, Sofia është ndarë nga Scott dhe babai i saj, Lionel Richie i ka kërkuar të kthehet menjëherë në shtëpi.“Sofia u nda nga Scott. Ndarja ka ardhur për shkak se Scott është parë me një femër misterioze, pak kohë pasi ishte kthyer nga pushimet me Sofian. Familja e Sofias ka ndikuar shumë që ajo ta lë Scottin pasi meriton më shumë. Babai i saj ka ndikuar shumë. Ai i tha që mjaft me kaq sepse meriton më shumë se Scott. Ai i tha të kthehej në shtëpi dhe ajo ashtu bëri. Tani Sofia po kalon kohën me familjen dhe miqtë”, tha një burim pranë aktores.The post Ndahu gruan për ad..

Lexone

Vazhdon triumfi për Eleni Foureiran/ Presidenti i Qipros dekoron këngëtaren shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, mori një famë ndërkombëtare pasi përfaqësoi Qipron në festivalin e Eurovisionit me këngën “Fuego”, me të cilën u rendit e dyta.Pas përfundimit të Eurovisionit, Eleni u mirëprit ngrohtësisht në Qipro e Greqi, pavarësisht akuzave që i bënë grekët se ajo përkrahte idenë e Shqipërisë së Madhe, kur u shfaq në një foto me Eugent Bushpepën duke bërë shqiponjën.E pikërisht sot, ka qenë një ditë mjaft e rëndësishme për këngëtaren. Eleni ka takuar Presidentin e Republikës së Qipros, Nicos Anastasiades, i cili i ka dhënë asaj një dekoratë mirënjohje për përfaqësimin e denjë të vendit në festivalin e Eurovisionit.Such an honor to be received and awarded by President @nicosanastasiades in Nicosia. Feeling proud for ‭representing #Cyprus at #eurovision2018 #fuego ‬A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on Jun 4, 2018 at 3:36am PDT“Një nder i madh që të mikëpritesh dhe të vlerësohesh nga Presidenti në Nicosia. Ndihem krenare që përfaqë..

Lexone

Vladimir Putin i tregon limuzinën e re Princit arab: Shikoni çfarë i thotë

Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me princin e Kurorës së Abu Dhabi, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, pas një vizite të këtij të fundit në kryeqytetin Rus, Moskë.Pas bisedës dhe takimit, Putin e ka ftuar Princin për të parë makinën e tij nga projekti i ri “Kortezh”.“Është shumë e rehatshme”, tha princi arab duke u ulur përkrah Putinit.The post Vladimir Putin i tregon limuzinën e re Princit arab: Shikoni çfarë i thotë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone