Home / Kurioz (page 10)

Kurioz

Bëri operacion mjekrën, ja si duket Çiljeta pas ndërhyrjes estetike

Vetëm katër ditë më parë, këngëtarja e famshme shqiptare, Çiljeta Xhilaga postoi një video në Instagram, ku tregonte se po zmadhonte mjekrën e saj.“Ne fakt gjithmon e kam pasur kompleks me veten time mjekren e vogel… jam shum e lumtur sepse ndihem shum mir me veten time sepse ne fund te fundit ajo esht gjeja me kryesore te ndihemi mire me veten ton”, shkroi Çiljeta krahas videos ku dukej që po i nënshtrohej gjilpërës.Të gjithë do të pyesni përse vazhdoj të bëj trajtime estetike kur nuk më nevojiten ? Ne fakt gjithmon e kam pasur kompleks me veten time mjekren e vogel edhe pse miqt apo njerzit e dashur me thonin "je super"ca mjekre thua mos e bej,un gjithmon sa her dilja perpara pasqyres i thoja vetes ahhhh te kisha ta beja kte mjekren icik mirepo kur mendoja sa e frikshme dhe e veshtire eshte operacioni ne kocke hiqja dor gjithmon nga fiksimi im.Mirepo gjithmon kërkoja perfeksionin për shëndetin dhe pamjen e jashtme ndaj zgjodha trendin me te fundit sot per sot ne te gjithe boten ..

Lexone

Kjo femër i kërkon seks, ish-banori i BB zbulon mesazhet private

Ish-banori i Big Brother 4, Algen Nikolla, që pas daljes nga shtëpia e famshme, ka mbajtur një qëndrim privat, duke u shkëputur nga bota mediatike.Shpeshherë ai i mban të përditësuar ndjekësit e tij me postime të ndryshme në profilin e tij në Instagram, duke shpërndarë ndodhi nga jeta e tij e përditshme.Së fundmi, Nikolla nëpërmjet një postimi në Instastory, ka denoncuar një vajzë, e cila i ka ofruar marrëdhënie seksuale dhe i kërkon që ta kontaktojë në email, në rast se dëshiron të ketë pranë tij femra të bukura eskorta.Ai ka bërë publike pjesë nga kjo bisedë, ku dikush i shkruan “Përshëndetje. Je i interesuar për femra eskortë në Tiranë? Për më shumë kontaktoni…”, ndërsa përbri fotos, Nikolla ka shkruar “Më duket se kanë akses në TIMs”.Kujtojmë se Algen Nikolla është në një marrëdhënie.The post Kjo femër i kërkon seks, ish-banori i BB zbulon mesazhet private appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

McGregor humb bastin me Cristiano Ronaldon, bëhet fjalë për…

Vetëm disa muaj më parë, dy prej sportistëve më të njohur dhe më të paguar në botë, Conor McGregor dhe Cristiano Ronaldo, u takuan së bashku.Ky takim u përcoll me një bujë të madhe në të gjitha mediat. Kur u takuan, boksieri dhe futbollisti vendosën një bast paraprakisht.Me shaka, McGregor tha se do ta kalonte Ronaldon sa i përket të ardhurave të sportistëve në botë, por Ronaldo nuk e përkrahte këtë mendim.Pas publikimit të listës së sportistëve më të pasur në botë nga Forbes, dolën edhe detajet të cilat treguan se McGregor humbi bastin me Ronaldon.Në vend të parë doli Floyd Mayweather me një pasuri prej 285 milionë dollar, më pas në vend të dytë vjen Mesi me 111 milion dollar.Në vend të tretë është vendosur Ronaldo me një pasuri prej 108 milion dollar dhe në vend të katërt është McGregor me 99 milion dollar.Kështu, boksieri e humbi bastin për vetëm 9 milion dollar diferencë. Ndërkohë, në vend të pestë renditet Neymar me 90 milion dollar.The post McGregor humb bastin me C..

Lexone

Drejtoresha ‘gangstere’ kërcënon nxënësit: “Sa të jetë partia ime s’më plas për ju”

Një skandal i fundit vjen nga fshati Shtoj i Ri në Shkodër, ku tre nxënës dhe disa mësues të shkollës 9 vjeçare “Osman Dhampiraj” kanë denoncuar drejtoreshën e tyre.Sipas Report Tv, ata kanë shkuar në policinë e Shkodrës dhe kanë bërë denoncimin, ku sipas tyre, drejtoresha e shkollës, Saimi Hagrepaj, i ka kërcënuar dhe përmes familjarëve të saj ka tentuar që të ushtrojë dhunë.Luljeta Shyti, njëra prej mësueseve, ka deklaruar se është kërcënuar nga drejtoresha dhe nxënësit kanë treguar se Saimi ka dërguar dhëndrin e saj për t’i bërë presion atyre, madje ai ka tentuar edhe t’i godasë nxënësit.Drejtoresha, Saimi Hagrepaj Mësuesit dhe nxënësit kanë rrëfyer se kjo sjellje e drejtores ka ardhur pa asnjë arsye dhe sipas tyre, kjo situatë ka tre vite që po ndodh. Ndërkohë, në pyetje nga policia është marrë edhe drejtoresha e shkollës, Saimi, e cila është akuzuar për këto veprime.The post Drejtoresha ‘gangstere’ kërcënon nxënësit: “Sa të jetë partia ime s’më plas për ju” appeared first ..

Lexone

Gazetarja me shami i kthehet Muç Nanos: Z.Nano të tregoj cilat janë vajzat me b*thë

Mustafa Nano bëri disa deklarata mbi femrat myslimane, ku thoshte se ato duhet të kenë b*thë për të mbajtur hijabin.Fill pas kësaj, ka reaguar gazetarja myslimani Nada Dosti, e cila ka bërë një shkrim të gjatë ku i kthen përgjigje Nanos. Në këtë letër të hapur, ajo tregon se pati b*thë që të sfidojë patriarkalizmin dhe seksizmin e një shoqërie, e cila edhe guximin e një femre e mat me organet e mashkullit.Letra e plotë nga Nada Dosti:Kjo vajza që shihni në foto jam unë. Jam në të 30-at dhe jam gazetare, po ashtu si Masih Alinejad, vetëm se me ca vite mbi supe më pak. Nuk kam shkruar ende një libër, por së shpejti po mendoj ta bëj (le ta shohim). Librin do e kisha titulluar “Mjaft u treguat femrave se çfarë të veshin: frymëzuar nga nisma “Stop Telling ëomen ëhat To ëear”.Ndryshe nga Alinejad, unë nuk kam lindur në një vend ku mbulesa është e detyrueshme, madje e kundërta është e vërtetë. Kam lindur dhe jam rritur në Shqipëri, në një shoqëri paragjykuese ku sundon mentaliteti sht..

Lexone

Arrestohet një prej autorëve të vrasjes së biznesmenit në Vlorë

Biznesmeni nga Vlora, Vasil Dervishaj, u vra tre ditë më parë dhe sot, policia ka vënë në pranga një prej autorëve të kësaj ngjarje.Sipas të dhënave zyrtare, strukturat Policore të Seksionit Kundër Krimeve ndaj Personit në Drejtorinë e Policisë Vlorë, kanë bërë zbatimin e Urdhrit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për ndalimin e shtetasit me iniciale A.C., 28 vjeç, banues në Vlorë.Gjithashtu mësohet se janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale: – 1 automjet tip “Audi” me targa AA830RA, dhe 1 palë targa të tjera (italiane) AH63435, (që dyshohet se janë përdorur në momentin e kryerjes së krimit), – 1 xhup dhe 1 kapuç.Ndërkaq. policia vijon punën për kapjen dhe ndalimin e autorit tjetër të kësaj ngjarje. Një ditë më parë policia arrestoi dy bashkëpunëtorët që ndihmuan dy autorët e vrasjes të largoheshin pas krimit Nekid Arapi, 21 vjeç dhe Amarildo Grembi (Muka), 28 vjeç, të dy banues në Vlorë.Po dje u shpallën në kërkim dy autorët e dyshuar të vrasjes së 29-vjeçarit, ..

Lexone

15 raste kur njerëzit kanë lënë nam me veshjet e tyre skandaloze (Foto)

Jo çdo gjë që del në modë duhet të jetë patjetër e bukur dhe me stil. Mëposhtë po ju rendisim disa raste kur veshjet që kanë dalë në modë, kanë dështuar komplet.Veshjet denim që përbëhen nga pjesë xhinseshThe ultimate denim remix, #VETEMENTSxLEVIS has dropped. Get it before it's gone!A post shared by Selfridges (@theofficialselfridges) on Mar 27, 2017 at 11:00am PDTStreçe të përbëra nga qimeXhaketat që duken sikur kanë baltë sipër tyreThonjtë me qimeThoughts? We know what we think! @sb.london #furnails #sheadbeauty #sheadnails #eastlondon #nailsA post shared by Shea'D Beauty East London (@sheadbeauty) on Feb 25, 2016 at 3:06am PSTGeta të qëndisura me stoli•Wild Cherries• #handmade #fishnettights #madeinnyc #wildcherries •SHOP ON ETSY• (link in bio)A post shared by Lirika Matoshi (@lirika.matoshi) on Jan 31, 2017 at 7:36am PSTReçipetat-peshqirGetting ready doesn't have to mean getting sweaty! Try your glam routine in a #tatatowel tonight! Get..

Lexone

Granatë në shtëpinë e ish-deputetit, zbulohet konflikti i hershëm (Foto)

Ditën e sotme, dy granata janë hedhur në oborrin e shtëpisë së Shyqyri Çela, ish-Shefi i Komisariatit në Shkodër. Njëra prej tyre ka shpërthyer në oborr, ndërsa tjetra nuk ka shpërthyer.Sipas burimeve të “Balkanweb”, Shyqyri Çela në vitin 1996 ka qenë deputet i Partisë “Aleanca Demokratike”, përpara se të futej në policinë e shtetit.Ndërkohë, në vitin 1997 vëllai i tij ka pasur një konflikt të armatosur me disa persona të tjerë tek teatri “Migjeni”. Fill pas kësaj ngjarje, Shyqyriu është larguar drejt Amerikës dhe kishte vetëm një muaj që kishte mbërritur në Shqipëri.Sulmi me granatë ka ndodhur në orën 03:00 të natës në lagjen “Rus” të Shkodrës dhe deri më tani është raportuar vetëm për dëme materiale, ku xhamat e banesës së ish-deputetit janë thyer. Mësohet se në momentin e ngjarjes, Shyqyriu ka qenë i vetëm në shtëpi.Informacion ParaprakMë datë 07.06.2018, rreth orës 03.00, jemi njoftuar se në oborrin e banesës të shtetasit Sh. Ç, vjeç 63, banues në lagjen Partizani Shkodër..

Lexone

Audio-përgjimi/ Drejtoresha e Zyrës Arsimore Kamëz: “Lëvizjet e mësuesve i bëj me ndërhyrjen e deputetëve”

Një audio-përgjim skandal i rradhës është bërë publik ditën e djeshme nga gazetari Adriatik Doçi në drejtim të drejtoreshës së Zyrës Arsimore Kamëz, Ermioni Çekani.Ermioni Çekani Nëpërmjet një postimi në faqen e tij, gazetari ka publikuar këtë audio-përgjim, i cili sipas tij demaskon përfundimisht Ermioni Çekanin, duke e veshur atë me përgjegjësi penale teksa tregon se çfarë ndodh vërtet brenda mureve të Zyrës Arsimore Kamëz.Sipas Adriatikut, në këtë audio-përgjim, drejtoresha ka pranuar se lëvizjet e mësuesve në shkollat e Kamzës i bën me ndërhyrjet e deputetëve.Postimi i plotë:Kush ka edhe një fije dyshimi se, drejtoresha e Zyrës Arsimore Kamëz, Ermioni Çekani nuk është një kamikaze politike, një mashtruese seriale, intrigante, thashethemexhie, klloçkë pazaresh dhe interesash të errëta, le të dëgjojë këtë audiopërgjim. Ky material demaskon përfundimisht Ermioni Çekanin, duke e veshur tashmë me përgjegjësi penale, ndërsa tregon se çfarë ndodh vërtetë brenda mureve të Zyrës Ars..

Lexone

Vettingu jep rezultatin, Gjyqtari i Gjykatës së Lartë rezulton se…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sërish në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj.“Përgjegjshmëria shpërblehet”, ka qenë kjo deklarata e shkurtër e gjyqtarit, i cili rezultoi i pastër dhe kaloi “sitën” e Vettingut.Për Islamajn është bërë hetim pasuror, mbi figurën dhe aftësitë profesionale.Relatorja Genta Tafa Bungo u shpreh në seancën e kaluar se: “Sipas IDKPKI deklarimet e islamajt jane te sakta, ka burime te ligjshme per justifikimin e pasurise. Nuk ka konflikt interesi. Sipas hetimit administrativ te KPK ne vitin 2017 Islamaj ka deklaruar nje apartament ne Durres, 87 metra katrore qe e zoteron me prinderit, toke are ne Karpen te Kavajes, 1000 metra katrore, llogari depozite kursimi e krijuar ne vitin 2000 me vlere 5 mije euro, depozitë kursimi 20 mije euro ne vitin 2016”.Sipas KPK, “konstatohet nga ana e komisionit se subjekti i rivleresimit dhe bashkejetuesja e tij i kane patur mundesite financiare per te kursyer keto shuma”.Mesohet se ka pa..

Lexone