Home / Kurioz

Kurioz

Rovena Dilo harron që e ka mikrofonin hapur, ofendon Ermal Mamaqin në emision

Pak ditë më parë të ftuara tek emisioni i Ermal Mamaqit ishin katër këngëtaret e famshme shqiptare, Irma Libohova, Rovena Dilo, Eneda Tarifa dhe Besa Kokëdhima. Ato u ftuan nga drejtuesi i emisionit për eventin e tyre “Divas show”, që këngëtaret mbajtën në Pallatin e Kongreseve dhe teksa flisnin për projektin e tyre, Mamaqi u bëri edhe një lojë duke u bërë pyetje të ndryshme. Por duket se njëra prej këngëtareve ka ofenduar moderatorin, edhe pse ishin në të njëjtën studio. Kjo është kapur nga emisioni “Fun Day” në INTV. Ermali: “Kush nga juve? Ju lutem goca, mos ma shkatërroni lojën!” Eneda: “Jo jo, do mundohemi të jemi sa më serioze!” Ndërkohë dëgjohet edhe Rovena, e cila shprehet kështu me zë të ulët: Po, po do e shkaterrojmë, sa injorant! Pa e patur mendjen, Ermali vazhdon me pyetjen, nga video duket se Mamaqi nuk e ka dëgjuar diçka të tillë ndaj dhe ka vijuar normalisht programin. Në fakt e habitshme është nëse ka ndodhur kështu, sepse nuk mund të presësh kurrsesi nga i ftuari ..

Lexone

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 25 maj

Dashi Po shfaqni një interes të veçantë ndaj një personi, i cili duket i ndryshëm nga ju, por që pavarësisht kësaj arrini të gjeni të përbashkëta. Jini më spontan dhe kurajoz lidhur me ndjenjat, për shkak se ky është momenti më i duhur për të forcuar një lidhje ose për të nisur një të re. Demi Kjo ditë do të jetë shumë e rëndësishme, për ata që duhet të përballen me një sfidë të vështirë. Tregohuni të gatshëm për të punuar më shumë dhe me sforcim, vetëm që të arrini objektivin tuaj. Në dashuri do të jeni disi të luhatur. Binjakët Kjo ditë ju gjen disi të ftohtë dhe të distancuar në raport me familjen tuaj. Ndoshta për shkak të disa keqkuptimeve që keni patur në të kaluarën. Shmangni ushqyerjen e debateve me provokime të kota. Gaforrja Do të luani një rol të rëndësishëm, sa i takon një projekti të ri dhe guximi juaj do të shpërblehet me bonuse dhe avantazhe shumë të dobishme. Kjo gjë do ju lejojë që të jeni më shumë pozitiv dhe të besueshëm, edhe në sfera të tjera si dashuri dhe ..

Lexone

Moti për ditën e sotme, e premte 25 maj

Gjatë ditës së sotme, në vend do të mbizotërojë kohat e kthjellët dhe me diell. Temperatura më e lartë është 28 gradë celcius, ndërsa temperatura më e ulët është 16 gradë celcius. The post Moti për ditën e sotme, e premte 25 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Foto +18/ Sensuale dhe provokuese, këto imazhe po thyejnë rrjetin

Në faqen “A different type of Art”, janë publikuar disa fotografi nga David Dubnitskiy. Në këto foto shihet femrat sensuale, por edhe të përkushtuara ndaj punëve në fermë. E zhveshur, provokuese, punëtore këto janë imazhet që po bëjnë xhiron e rrjetit së fundmi, dhe që zoneelire.al i sjellë edhe për ju. Jepni komentin tuaj në facebook mbi këto imazhe sa artistike aq edhe provokuese./zoneelire.al The post Foto +18/ Sensuale dhe provokuese, këto imazhe po thyejnë rrjetin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Anjeza Shahini i habit të gjithë: Femrat shqiptare janë “femrofobe”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anjeza Shahini, prej disa kohësh nuk jeton në Shqipëri, pas martesës së saj me diplomatin Paul Edward Conolly. Check Bio to read my Blog #BuckinghamPalaceandme #gownglovesandthegreatandgood A post shared by ANJEZA SHAHINI CONNOLLY (@anjezashahini_official) on Dec 10, 2017 at 11:35am PST Ajo u kthye në qendër të vëmendjes ditët e fundit për shkak të ngjashmërisë që ajo kishte kur u bë nuse me Meghan Markle, e cila u martua të shtunën që kaloi dhe kishte zgjedhur një model fustani e kapje flokësh shumë të ngjashëm me këngëtaren shqiptare. Anjeza nuk ka komentuar për këtë ngjashmëri, por ditën e sotme, ajo ka bërë një dedikim që i ka çuditur të gjithë. Ajo ka postuar një foto të vetes në Instagram, ku përbri saj ka shkruar: “Kam vënë re, që një pjesë e madhe e femrave shqiptare janë #femrofobe , por qofsha e gabuar!”. Kam vënë re, që një pjesë e madhe e femrave shqiptare janë #femrofobe , por qofsha e gabuar! #auuscaryyyy A post shared by ANJEZA SHA..

Lexone

Era Istrefi tregon prapaskenat e Kampionatit Botëror

Siç është bërë e ditur tashmë, Era Istrefi do të këndojë përkrah Will Smith & Nicky Jam këngën “Live it Up”, e cila do të jetë himni zyrtar i Kampionatit Botëror të FIFA 2018. Sigurisht që ky është një bashkëpunim historik dhe i përmasave të mëdha, që padyshim e vendos Erën në qendër të vëmendjes botërore. Winter season is officialy here . Where is your Bonbon jacket? A post shared by Era Istrefi (@strefie) on Dec 10, 2017 at 9:00am PST Së fundmi, Era ka dhënë një intervistë mbi këtë bashkëpunim, ku ka treguar emocionet e saj që është pjesë e FIFA 2018 dhe si është të punosh përkrah tre artistëve mjaft të talentuar, siç janë Will Smith, Nicky Jam dhe Diplo. “Të jesh pjesë e këngës zyrtare të Kupës së Botës, FIFA 2018 ka qenë njëra ndër përvojat më të pabesueshme dhe emocionale që kam pasur deri tani. Ishte e mahnitshme të punosh me Diplo, Will Smith dhe Nicky Jam, për të cilët unë kam admirim të madh. Jam adhuruese e futbollit dhe mezi pres që të filloj Kampionati Botëror”, është..

Lexone

Vogëlushi 10 vjeçar zbulon defektin tek Instagrami, shpërblehet me mijëra dollarë

Një djalosh 10 vjeçar me emrin Jani nga Finlanda, ka arritur që të zbulojë një defekt në rrjetin social aq të përdorur, Instagram. Pavarësisht se nuk ka një llogari në këtë aplikacion, Jani u shpërblye me 10.000 mijë dollarë sepse arriti që të zbulonte një problem në rrjet, nëpërmjet të cilit ai mund të fshinte çdo lloj përdoruesi në Instagram. “Mund të eliminoja cilindo përdorues, edhe vetë Justin Bieber”, u shpreh ai në një intervistë të dhënë për revistën finlandeze “Iltalehti”. Pasi e zbuloi këtë defekt, Jani dhe familjarët e tij kanë njoftuar Facebook-un nëpërmjet një email-i. Ai e ka vërtetuar zbulimin e tij duke fshirë një koment në Facebook të bërë nga një profil që e kishte hapur për të provuar këtë problem. Meqë ndihmoi të zbulohej ky problem, Jani mori shpërblimin e merituar, duke u bërë kështu personi më i vogël ndërmjet 800 kërkuesve që kanë gjetur probleme të ndryshme të tilla. The post Vogëlushi 10 vjeçar zbulon defektin tek Instagrami, shpërblehet me mijëra dollarë..

Lexone

Zbuloni sa të zgjuar jeni duke u bazuar tek shenja juaj e horoskopit

Çdo shenjë e horoskopit është e veçantë nga tjetra dhe karakterizohet nga disa tipare të veçanta. Një prej elementeve më të rëndësishme të shenjave të zodiakut është edhe inteligjenca, e cila ndryshon nga një shenjë tek tjetra. Dashi Ju keni një inteligjencë dinamike, ju pëlqen të zgjidhni problemet. Nuk i keni frikë sfidat dhe madje edhe luftrat për ju janë për t’u përballuar dhe fituar, sepse ambicia juaj është e tillë, të fitoni me forcë dhe rezistencë. Ju jeni një person entuziast dhe me plot iniciativë Demi Inteligjenca këmbëngulëse e Demit e shoqëron atë kudo. Të ngadalshëm në arsyetim, ndjekin intuitën, edhe kjo është gjithashtu një formë e inteligjencës. Ju jeni i zgjuar dhe mendoni, por pak e kuptojnë aftësinë tuaj për të pritur, thjesht për shkak se ngadalësia është një vlerë për disa njohës. Binjakët Shenja e dominuar nga Merkuri ka aftësi logjike dhe komunikative. Ju keni një inteligjencë të shpejtë, jeni të zgjuar dhe keni aftësinë për të bërë një arsyetim delikat. F..

Lexone

Ky është misteri që fshehin ëndrrat tona

Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ata nuk kontrollohen nga truri ynë, por më poshtë mund të mësoni kuptimin e fshehtë që mbartin dhe interpretimin e tyre: Kutitë (zhgënjimi, fshehtësia dhe misteri) Të ëndërroni një kuti tregon se jeni duke u përpjekur për të zbuluar disa sekrete. Nëse kutia është bosh, kjo do të thotë se do të zhgënjeheni për diçka, ndërsa është me sende do të thotë që shumë shpejt duhet të prisni lajmë të reja ose do të zbuloni sekrete. Rënia (shqetësimi, humbja e kontrollit dhe rreziku) Kjo ndjenjë e pakëndshme do të thotë që po humbni kontrollin dhe se keni frikë nga dështimi. Në publik pa rroba (Pranimi, Vlerësimi dhe Cënueshmëria) Kjo do të thotë që ju jeni të pambrojtur dhe të prirur për të pranuar gjëra që thonë të tjerët për ju. Punoni më shumë me veten dhe vetëvlerësimin. Ngjyra jeshile (Pasion, Dashuri) Duke parë ngjyrën e gjelbër në ëndrrat tuaja do të thotë që jeni të l..

Lexone

Reagimi i Dua Lipës kur mëson arritjen e saj do t’ju emocionojë edhe juve/ Video

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, është duke shijuar një sukses të padiskutueshëm në arenën ndërkombëtare të muzikës. Këngët e saj si “One Kiss”, “New Rules”, janë kthyer në hite dhe fansat që e pëlqejnë muzikën e këngëtares sa vijnë dhe shtohen. Së fundmi, Dua Lipa ka arritur në 11 milion ndjekës në rrjetin social në Instagram, i cili shërben edhe si një nga platformat kryesore të promovimit të artistëve. Sapo ka marr vesh këtë gjë, Dua ka postuar një video në Instagram ku shfaqet shumë e emocionuar dhe e përlotur. “Reagimi im kur pashë se 11 milion prej jush janë duke më ndjekur”, ka shkruar ajo poshtë videos. Mood when I saw 11 million of you are following me!!! A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on May 24, 2018 at 2:17am PDT The post Reagimi i Dua Lipës kur mëson arritjen e saj do t’ju emocionojë edhe juve/ Video appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone