Home / Bota (page 57)

Bota

Bota Shqiptare

Kina prezanton brezin e ri të raketave ndërkontinentale

Auto Draft

Kina për herë të parë ka prezantuar dhe publikuar brezin e ri të raketave të saj ndërkontinentale. Agjencia Tansim e lajmeve, bën të ditur se presidenti i Kinës sot në përvjetorin e 90-të të krijimit të ushtrisë Popullore të Kinës, zbuloi brezin e ri të raketave ndërkontinentale me 10 mijë …

Lexone

Vazhdon vrasja e popullit sirian nga koalicioni ndërkombëtar i kryesuar nga…

Vazhdon vrasja e popullit sirian nga koalicioni ndërkombëtar i kryesuar nga...

Nga sulmet e së shtunës të avionëve luftarakë të koalicionit ndërkombëtar anti-ISIS të kryesuar nga Amerika në rajonin Djerul Zur, 10 civilë sirianë janë vrarë. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia Mejadin e lajmeve. Sipas burimeve lokale avionët luftarakë amerikanë kanë shkatërruar infrastrukturën dhe zonat e banuara në Dejrul Zur. …

Lexone

Kim Jong-un ka mijëra ton me armë kimike

Kim Jong-un ka mijëra ton me armë kimike

Ministri i Jashtëm i Koresë së Jugut, Yun Byung, ka paralajmëruar se Koreja e Veriut ka “mijëra ton me armë kimike” . Ai paralajmëroi se Koreja e Veriut ka rezerva të rrezikshme të “agjentit nervor VX”, helmi që besohet të ketë vrarë vëllain e Kim në Malajzi. Ministri e quajti …

Lexone