Home / ShowBiz / “O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”
“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

Aktori Çun Lajçi ka thënë se të mërkurën do të shkojë në parlament për ta mbushur plisin me dhe, për t’iu hedhur fytyrës atyre të cilët nuk e duan Ramushin Kryeministër.

“Ramush Vlla

Mos u merzit, se të merkurën unë kam me ardhë n’kmishë e n’tlina n’Parlament. Kam me mbushë plisin dhé e kam me i gjujt f’tyrës këta lazdranat që po fluturojnë, tue ju thanë:

“Ky dhe nuk falet as nuk shitet!”

Ata kanë m’u permallue e kanë me i çue duert me i fshi sytë ( jo prej lotëve, po prej Dheut, ) e Ademi me Teutën kanë me i numerue duert e kanë me i ba numërat.

A po e shef se edhe tash hajër prej plisit, sikur 98/99 kur Komandantat e Rognerit na i merrshin krejt paret që i mbledhshim nëpër Diaspor, për me i çue n’frontin e luftës- e gabimisht i shtinin n’xhepat e Tyne. Me hajër Qeveria. Unë të dua Ramush, mos u merzit!”, ka shkruar Lajçii në një postim në Facebook.

Mirëpo, një deklaratë e tillë ka sjellë reagimin e analistit politik Nexhat Hazirit i cili i kërkon Lajçit ta mbush plisin me dheun e varreve të Sinan Musajt, Rexhë Osajt, Ramë Idrizit dhe Bashkim Balajt,Smajl Hajdarajt,Tahir Zemaj,Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklajt, e shumë të vrarëve të tjerë në Dukagjin, të vrarë në kohë lirie, përcjell Bota sot.

Analisti Nexhat Haziri

Haziri përmes një statusi në Facebook, iu ka drejtuar Lajçit duke i thënë që të shkojë në Parlament, jo për ta zgjedhur Ramushin Kryeministër, por për të kërkuar drejtësi.

“O Çun Lajçi

Mbushe plisin me dheun e varreve të Sinan Musajt, Rexhë Osajt, Ramë Idrizit dhe Bashkim Balajt,Smajl Hajdarajt,Tahir Zemaj,Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklajt, e shumë të vrarëve të tjerë në Dukagjin, të vrarë në kohë lirie. A thu, i vrau “reja” o Çun .Shko në Parlament, jo për ta zgjedhur Ramushin kryeministër, por për të kërkuar drejtësi. Shko o Çun n’kuven, aty ku mahet mledhi, thuj pash njat Pereni se kto vorre, nuk falen, nuk shiten,nuk lypin hakmarrje, veç drejtësi” ka shkruar Haziri./BS

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje