Home / ShowBiz / Në ankand letra e Tupac për Madonnën: Po të lë se je e bardhë

Në ankand letra e Tupac për Madonnën: Po të lë se je e bardhë

Në vitin 2017 mbretëresha e popit kishte mundur të bllokonte shitjen e disa objekteve të saj personale të nxjerra në ankand në New York.

Mes tyre që letër që daton në vitin 1995 e firmosur nga Tupac; mes rreshtave reperi i njohur, që do të humbte jetën tragjikisht një vit më vonë, shpjegonte arsyet që e kishin detyruar të ndahej prej saj dhe theksonte pikërisht faktin që ajo ishte e bardhë.

Por tashmë një gjykatë në New York ka vendosur se ish-‘Material Girl’ nuk mund të ketë asnjë të drejtë mbi disa objekte, përfshirë edhe këtë letër, pasi sipas vendimit kishte pritur shumë gjatë përpara se t’i kërkonte ish-bashkëpunëtores së saj Darlene Lutz që t’ia rikthente ato.

25 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje