Home / ShowBiz / Këta janë aktorët turq të telenovelave, me prejardhje shqiptare (Foto)
Këta janë aktorët turq të telenovelave, me prejardhje shqiptare (Foto)

Këta janë aktorët turq të telenovelave, me prejardhje shqiptare (Foto)

Këta janë aktorët turq të telenovelave, me prejardhje shqiptare (Foto)

Aktori shume i dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm, Kivanc Tatlitug para disa vitesh na surprizoi me faktin qe ai kishte prejardhje shqiptare. Por përveç tij në Turqi ka dhe të tjerë personazhe të njohur por edhe të pëlqyer nga ne, të cilët kanë një dell shqiptari. Më poshtë po ju tregojmë për ta.
Kivanc Tatlitug
Është i njohur për rolet në ‘Dashuri e ndaluar’ ‘Kuzey Güney’ ‘Kurt Seyt’ dhe së fundmi do ta shohim në ‘Cesur ve Güzel’ i ati është me origjinë shqiptare nga Prishtina.
Arduc Baris
Është pëlqyer me shikim të parë. Ai na u prezantua me serialin shumë të këndshëm ‘Dashuri me qera’. Arduc përveçse ka deklaruar që është me origjinë shqiptare nga ana e të atit, ai flet dhe shumë bukur shqip.
Halit Ergenç
Është aktori ku ne e kemi parë të luajë rolin e ‘Sulejmanit të Madhërishëm‘ dhe ‘Njëmijë e një net’ . E ëma e tij është me prejardhje shqiptare.
Kaan Urgancıoğlu
Me aktorin, ne si shikues, kemi patur një marrëdhënie ‘dashuri dhe urrejtje’ për shkak te rolit e tij ne serialin ku ai është prezantuar me publikun shqiptar ‘Kara Sevda’. Kaan është me baba turk dhe nënë me prejardhje shqiptare.
Yeşim Salkım
Është këngëtare dhe aktore turke me prejardhje shqiptar

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje