ShowBiz

Filmi Shqiptar Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote arrin mbi 3 miljon shikime

“Drejt Fundit”, filmi i parë shqiptar aksion! Gjithçka nga realizimi e deri te suksesi i jashtëzakonshëm (Foto/Video)
Loading...

Një punë e palodhshme për rreth gati tri vite rreth këtij filmi, u konvertua në një sukses të jashtëzakonshëm, duke bërë që premiera e filmit të zgjojë interes shumë të madh tek publiku.

Regjisor dhe skenarist, njëkohësisht dhe protagonist në këtë film është Drilon Hoxha, talenti i të cilit u spikat para disa viteve në një nga spektaklet e talenteve në Shqipëri, dhe tani me sukses ka arritur që ta zhvillojë karrierën e tij, duke sjell në botën e artit shqiptar këtë film gjigant.
KLIKO PER TA PARE TE PLOTE VIDEON.

“Drej Fundit” është një film aksion i cili trajton temën e një djali të ri, të quajtur Shkëlqim, i cili futet vazhdimisht në probleme me njerëz, duke u marrë madje edhe me drogë dhe vrasje. Në anën e kundërt ai ka ca kundërshtarë shumë të fortë, por që prapëseprapë nuk janë të denjë që t’i bërë ballë, gjersa filmi poashtu transmeton emocionin e dhimbjes dhe të dashurisë kur në të futen personazhet se bashkëshortja e Shkëlqimit Eva, një vajzë e bukur dhe e heshtur e cila përballon çdo dhimbje që i shkakton burri i saj vetëm që ata të vazhdojnë jetën së bashku, babai i Shkëlqimit, i cili i dorëzohet dhimbjes së të bëmave të birit të tij, pastaj sigurisht edhe rolet e tjera dytësore.

( SHIKO VIDEON )

SHIKO VIDEO

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Filmi Shqiptar Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote arrin mbi 3 miljon shikime Filmi Shqiptar Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote arrin mbi 3 miljon shikimeRating: 5.0
To Top