Home / ShowBiz / DJ Aldo, “çun për shtëpi”: Nuk pi as alkool, as cigare

DJ Aldo, “çun për shtëpi”: Nuk pi as alkool, as cigare

DJ Aldo dha një intervistë të gjatë për emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ku tregoi 20 vitet e karrierës së tij të suksesshme.

“Arritja më e madhe për një DJ është që kënga e tij të luhet dhe të kërcehet. Unë punoj shumë. Ditën e kam të fokusuar te muzika. Jam si shef kuzhine, por nuk merrem me gatime, por me muzikë. Kur nuk kishte Facebook, i bëja unë hite këngët duke i vënë nëpër klube. Javën e parë pritej vakët nga publiku, por në javën e tretë ftohej për të kënduar në klub vetë këngëtari”, tregon DJ Aldo.

Ai shtoi se “DJ është promotor muzike” dhe theksoi se pavarësisht faktit që punon natën, nuk konsumon alkool dhe nuk tymos duhan.

“Unë nuk kam pirë as alkool dhe as cigare. Mendoj se adrenalina vjen nga mendja dhe dëshira që ke për punën”, u shpreh DJ Aldo.

Ai zbuloi se kush ka qenë dhe nata kur është paguar më shumë: “Në vitin 2014 isha për Vitin e Ri në një klub. Aty ishin 3000 vetë dhe normalisht që pronari më pagoi shumë”.

2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje