Home / Shendet / Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës
Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës

Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës

Shumica e njerëzve që punojnë në zyre para kompjuterit e dinë shumë mirë tmerrin e dhimbjeve të shpinës.

Ndonjëherë kompanitë që janë më të kujdesshme krijojnë hapësira të veçanta ku punëtorët mund të pushojnë pak, transmeton Telegrafi.

Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës
Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës

Por nëse nuk keni vend të tillë në kompaninë ku punoni, atëherë duhet vet të mendoni për shëndetin tuaj.

Ekspertët kanë përpiluar një listë me ushtrime një-minutëshe të cilat ju ndihmojnë t’i forconi muskujt e shpinës dhe ta shmangni dhimbjen.

Ushtrimet preferohet të kryhen në sipërfaqe të rrafshëta dhe të forta.

Gjithashtu, ushtrimet marrin kohë vetëm një minutë, prandaj mund t’i kryeni ato kurdo gjatë ditës.

Ndiqni videot e mëposhtme për të parë  hollësisht se si performohen këto ushtrime! /Telegrafi/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje