Home / Shendet / Si të skalisni një trup të ri në vetëm 8 javë

Si të skalisni një trup të ri në vetëm 8 javë

Rhana nga Australia është shembulli që me përkushtim mund të arrihet gjithçka.

Me teknikën F45, që nënkupton një regjim strikt ushtrimesh për 45 minuta çdo ditë, ajo ia ka dalë që të transformojë fizikun e saj brenda 8 javësh.

Rhana iu bashkua programit 8-javor F45 në shkurt të këtij viti – programi që përshin 45 minuta ushtrime me intensitet të lartë, trajnime në pistë garash dhe një program dietik me 3 faza.

2 javët e para asaj iu kërkua që mos të konsumonte kafeinë, alkool dhe sheqer, e të merrte shumë pak karbohidrate.

Rhana ishte aq e vendosur, sa arriti që brenda 8 javësh të skaliste një trup krejtësisht të ri. Ajo nuk ka qenë e vetmja. Të gjithë personat që i janë bashkuar programit F45 kanë arritur që t’ia dalin të transformojnë fizikun e tyre.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje