Home / Shendet / Konkursi për infermierë, në Tiranë u përzgjodhën vetëm 87 kandidatë

Konkursi për infermierë, në Tiranë u përzgjodhën vetëm 87 kandidatë

185 kandidatë u shpallën fitues në konkursin e zhvilluar për infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie në qarkun e Tiranës.

Nga këta, vetëm 87 prej tyre janë punësuar në qendrat shëndetësore dhe spitalet në qarkun e Tiranës. Njoftimin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

E njëjta procedurë, njofton ministria, do të vijojë në çdo qark të vendit deri në plotësimin e 416 vendeve vakante për infermierë, mami, fizioterapistë, teknikë laboratori dhe teknikë imazherie në institucionet shëndetësore.

Procesi do të përmbyllet brenda datës 27 Prill.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje