Shendet

Befasuese! Mes shkaktarëve të kancerit është produkti që e përdorim më shumë në kuzhinë

Befasuese! Mes shkaktarëve të kancerit është produkti që e përdorim më shumë në kuzhinë
Loading...

Befasuese! Mes shkaktarëve të kancerit është produkti që e përdorim më shumë në kuzhinë

Kanceri sot është ndër sëmundjet më të përhapura, dhe sipas OBSH-së shkaktarët janë nga më të ndryshmit. Disa nga produktet që e shkaktojnë atë janë pikërisht ajo që na gjenden në kuzhinë.

Qumështi është ndër produktet që e përdorimin çdo ditë dhe është shumë i shëndetshëm, mirëpo sipas zbulimeve të fundit qumështit me yndyrë të plotë rrit mundësinë e shfaqjes së kancerit të gjirit.

Kaiser Permante, ka kryer një studim rreth kësaj çështjeje dhe si përfundim  estrogjeni i hormoneve stimulon rritjen e qelizave të gjirit, duke përfshirë rritjen e qelizave të kancerit të gjirit të hormon-receptor-pozitiv, transmeton gazetametro.net

Ky estrogjen krijohet dhe ruhet në qelizat e yndyrës. Përveç qumështit mundësinë e shfaqjes së kancerit e rrisin edhe akullorja, kremra e ndryshme të kuzhinës, ëmbëlsirat, djathi, kosi dhe konsumimi i tepërt i sheqerit.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Befasuese! Mes shkaktarëve të kancerit është produkti që e përdorim më shumë në kuzhinë Befasuese! Mes shkaktarëve të kancerit është produkti që e përdorim më shumë në kuzhinëRating: 5.0
To Top