Home / Shendet / 4 gjëra që mund të bëni me kafen, përveçse ta pini
Miliona njerëz në të gjithë botën preferojnë më shumë kafen se çdo pije tjetër. Por, përveçse është një pije shumë popullore, ajo ka edhe shumë përdorime të tjera jashtë kuzhine. Më poshtë do të gjeni disa përdorime interesante të kafes, si maskë për flokë apo për zbehjen e shenjave të celulitit.Shfletoni galerinë..Maskë për flokëtKafja ka një sërë përdorimesh bukurie. Përveç fytyrës, ajo funksionon më së mirë edhe për flokët. Jo vetëm u jep shkëlqim, por kafeina është një trajtim i mirë gjithashtu edhe për rënien e flokëve. Për ta përdorur kafen si produkt për kujdesin e flokëve, duhet:Përzieni kafen me ujë dhe vlojeni – sasia duhet e mjaftueshme sa për të mbuluar të gjitha flokët. Lëreni të ftohet dhe më pas e aplikoni në flokë, duke e masazhuar skalpin. Lëreni për 20 minuta dhe më pas i lani flokët. Mund ta përdorni këtë trajtim 1 herë në javë.

4 gjëra që mund të bëni me kafen, përveçse ta pini

Miliona njerëz në të gjithë botën preferojnë më shumë kafen se çdo pije tjetër. Por, përveçse është një pije shumë popullore, ajo ka edhe shumë përdorime të tjera jashtë kuzhine.
Më poshtë do të gjeni disa përdorime interesante të kafes, si maskë për flokë apo për zbehjen e shenjave të celulitit.

Shfletoni galerinë..

Maskë për flokët

Kafja ka një sërë përdorimesh bukurie. Përveç fytyrës, ajo funksionon më së mirë edhe për flokët. Jo vetëm u jep shkëlqim, por kafeina është një trajtim i mirë gjithashtu edhe për rënien e flokëve. Për ta përdorur kafen si produkt për kujdesin e flokëve, duhet:

  • Përzieni kafen me ujë dhe vlojeni – sasia duhet e mjaftueshme sa për të mbuluar të gjitha flokët.
  • Lëreni të ftohet dhe më pas e aplikoni në flokë, duke e masazhuar skalpin.
  • Lëreni për 20 minuta dhe më pas i lani flokët.
  • Mund ta përdorni këtë trajtim 1 herë në javë.
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje