Lajme

VIDEO/ E pazakontë: Burrin e varrosin bashkë me makinën e tij

Loading...

“Amanetin nuk e tret as dheu”.

Kjo shprehje vlen më së mirë për këtë ceremoni mortore ku dëshira e burri para se të vdiste, ishte që ditën kur ta varrosnin, të mos e fusnin nën dhe me arkivol, por brenda makinës së tij.

Dhe ky amanet i tij u realizuar nga të afërmit e të ndjerit.

Ceremonia aspak e zanoktë ka ndodhur në Kinën veriore. (TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . VIDEO/ E pazakontë: Burrin e varrosin bashkë me makinën e tij VIDEO/ E pazakontë: Burrin e varrosin bashkë me makinën e tijRating: 5.0
To Top