Lajme

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Rezultati 1-1

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.

Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.

Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, Kovaçiç

Bajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, Kimish

Minuta 33′, Shpëton përsëri për mrekulli Reali i Madridit pas një aksioni spektakolar të Bajernit që nuk arritën dot që me Levandovskin dhe Rodriguez të shënojnë golin e dytë

Minuta 31′, Tomas Myler humbet një rast të artë për të kaluar sërish në avantazh Bajernin ku brenda zonës nuk godet në mënyrë të sa..

Loading...

Minuta 31′, Tomas Myler humbet një rast të artë për të kaluar sërish në avantazh Bajernin ku brenda zonës nuk godet në mënyrë të saktë duke u ndalur nga Navas

GOL! Kundërpërgjigjet Reali me anë të Benzema që barazon gjithçka duke i shpëtur mbrojtjes së Bajernit për të shënuar me kokë me portën e boshatisur

GOL! Zhbllokohet shumë shpejt rezultati në “Bernabeo”, Bajerni e nis në mënyrë perfekte ndeshjes duke kaluar në epërsi me anë të Kimish që goditi saktë brenda zonës për të mposhtur Navas

Ekzekutohet himni i “Champions League” nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozët në “Santiago Bernabeo”

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Rezultati 1-1 VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Rezultati 1-1Rating: 5.0