Lajme

VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih.Pjesa e dytë, rezultati 2-2

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.

Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.

Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, Kovaçiç

Bajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, Kimish

Minuta 73′, Keylor Navas bën mrekullinë për Realin duke i mohur një gol të sigurtë Toliso duke mbajtur në 2-2 shifrat e takimit

GOL! Barazon Bajerni me anë të James Rodriguez që mposht ish skuadrën e tij dhe nuk feston në “Bernabeo”, rihapet sërish ndeshja

Minuta 53′, Kristiano Ronaldo humbet një rast të..

Loading...

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.

Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.

Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, Kovaçiç

Bajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, Kimish

Minuta 73′, Keylor Navas bën mrekullinë për Realin duke i mohur një gol të sigurtë Toliso duke mbajtur në 2-2 shifrat e takimit

GOL! Barazon Bajerni me anë të James Rodriguez që mposht ish skuadrën e tij dhe nuk feston në “Bernabeo”, rihapet sërish ndeshja

Minuta 53′, Kristiano Ronaldo humbet një rast të artë për të shënuar golin e tretë për ekipin e tij ku i vetëm përballë portierit bën të pamundurën duke e dërguar topin jashtë portës

GOL! Reali kalon në epërsi që në minutën e parë të pjesës së dytë me të njëjtin autor Karim Benzema që përfitoi nga një gafë e pafalshme e portierit Ulreich që i dhuroi golin e epërsisë madrilenëve

Minuta 33′, Shpëton përsëri për mrekulli Reali i Madridit pas një aksioni spektakolar të Bajernit që nuk arritën dot që me Levandovskin dhe Rodriguez të shënojnë golin e dytë

Minuta 31′, Tomas Myler humbet një rast të artë për të kaluar sërish në avantazh Bajernin ku brenda zonës nuk godet në mënyrë të saktë duke u ndalur nga Navas

GOL! Kundërpërgjigjet Reali me anë të Benzema që barazon gjithçka duke i shpëtur mbrojtjes së Bajernit për të shënuar me kokë me portën e boshatisur

GOL! Zhbllokohet shumë shpejt rezultati në “Bernabeo”, Bajerni e nis në mënyrë perfekte ndeshjes duke kaluar në epërsi me anë të Kimish që goditi saktë brenda zonës për të mposhtur Navas

Ekzekutohet himni i “Champions League” nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozët në “Santiago Bernabeo”

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih.Pjesa e dytë, rezultati 2-2 VIDEO/ Direkt ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih.Pjesa e dytë, rezultati 2-2Rating: 5.0
To Top