Lajme

VIDEO/ Ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës se e merrte 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijë

Kryeministri Rama e ka nisur diten me historine e qytetarit nga Laci, qe vuan nga hepatiti B dhe iu ankua live gjate takimit te tij te fundit, per rritjen e cmimit te ilacit

“Jam me hepatit B, prej vitesh kurohem per melcine e zeze, e marr me gjysme rimbursim ilacin 60 mije, e mora kete radhe ishte bere 215 mije leke, me kaq une nuk e marr dot”- tha ai.

Pas takimit, Rama ka telefonuar ministren e Shendetesise, e cila ka pritur me tej qytetarin dhe eshte sqaruar si mund ta shihni ne videon me poshte.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

Loading...

Kryeministri Rama e ka nisur diten me historine e qytetarit nga Laci, qe vuan nga hepatiti B dhe iu ankua live gjate takimit te tij te fundit, per rritjen e cmimit te ilacit

“Jam me hepatit B, prej vitesh kurohem per melcine e zeze, e marr me gjysme rimbursim ilacin 60 mije, e mora kete radhe ishte bere 215 mije leke, me kaq une nuk e marr dot”- tha ai.

Pas takimit, Rama ka telefonuar ministren e Shendetesise, e cila ka pritur me tej qytetarin dhe eshte sqaruar si mund ta shihni ne videon me poshte.

“MIRËMËNGJES

😃

😃

dhe me këtë episod që nisi në takimin e llogaridhënies në Kurbin e përfundoi në zyrën e ministres në Tiranë, ku sqarohet edhe kushdo që është i interesuar të dijë për listën e re të barnave të rimbursueshme, ju uroj një ditë të mbarë
🌹

🌹

”- shkruan Rama.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . VIDEO/ Ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës se e merrte 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijë VIDEO/ Ç’ndodhi me burrin nga Laçi që iu ankua live Ramës se e merrte 60 mijë, tani ilaçi është 215 mijëRating: 5.0
To Top