Lajme

Thellohet tragjedia, vdes edhe personi i tretë pas masakrës në Prishtinë (Emri)

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Një person kishte vdekur në vend, e një tjetër në spital, ndërsa nga QKUK’ja konfirmojnë për Gazetën Express se ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me kallashnikov në rrugën “Muharrem Fejza”.

Viktima është Gani Rafuna, i lindur në vitin 1943, e lajmin e kanë konfirmuar edhe nga familja Rafuna. Javën e kaluar në Lagjen e Spitalit nga një përleshje e armatosu mbeti një i vrarë dhe tre të plagosur.

Për këtë rast janë arrestuar fillimisht dy persona si të dyshuar, e më pas edhe një tretë.

Përleshja në periferi të Prishtinës ka ndodhur si pasojë e një konflikti pronësor ndërmjet Familjes Rafuna dhe Mehmeti. Të plagosur ishin katër persona derisa njëri prej tyre kishte ndërruar jetë pak minuta pas plagosjes. I dyti kishte ndërruar jete në mbrëmje.

Ndërsa, 76 vjeçari Gani Rafuna kishte mbetur i plagosur rëndë që vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Der..

Loading...

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Një person kishte vdekur në vend, e një tjetër në spital, ndërsa nga QKUK’ja konfirmojnë për Gazetën Express se ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me kallashnikov në rrugën “Muharrem Fejza”.

Viktima është Gani Rafuna, i lindur në vitin 1943, e lajmin e kanë konfirmuar edhe nga familja Rafuna. Javën e kaluar në Lagjen e Spitalit nga një përleshje e armatosu mbeti një i vrarë dhe tre të plagosur.

Për këtë rast janë arrestuar fillimisht dy persona si të dyshuar, e më pas edhe një tretë.

Përleshja në periferi të Prishtinës ka ndodhur si pasojë e një konflikti pronësor ndërmjet Familjes Rafuna dhe Mehmeti. Të plagosur ishin katër persona derisa njëri prej tyre kishte ndërruar jetë pak minuta pas plagosjes. I dyti kishte ndërruar jete në mbrëmje.

Ndërsa, 76 vjeçari Gani Rafuna kishte mbetur i plagosur rëndë që vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Deri më tashmë janë arrestuar tre persona.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Thellohet tragjedia, vdes edhe personi i tretë pas masakrës në Prishtinë (Emri) Thellohet tragjedia, vdes edhe personi i tretë pas masakrës në Prishtinë (Emri)Rating: 5.0
To Top