Home / Lajme / Shkundet jugu i vendit, tërmet 3.7 ballë në Vlorë

Shkundet jugu i vendit, tërmet 3.7 ballë në Vlorë

Një tërmet ka goditur jugperëndimin e vendit mëngjesin e sotëm.

Tërmeti me magnitutë 3.7 ballë i shkallës Rihter është regjistruar 14 km nga Orikumi.

Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane, lëkundjet me magnitudë 3.7 ballë janë lokalizuar në një thellësi vetëm 2 kilometra.

Nuk ka të dhëna për të lënduar apo dëme materiale.

Ndërkohë gjatë ditës së shtunë janë regjistruar 5 tërmete të tjera, nga jugu në veri. Këto tërmete kanë qenë me magnitudë nga 2.3-2.6 ballë. (TemA)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje