Home / Lajme / Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani
Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani
Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Gjithsej 22 persona janë arrestuar në aksionin e përbashkët të policisë serbe dhe austriake, në të cilin është shkatërruar grupi ndërkombëtar që ka prodhuar lëndë narkotike në Serbi ose i ka furnizuar nga Shqipëria dhe Kosova dhe pastaj i ka shitur në Austri dhe Gjermani.

Në aksion janë konfiskuar 64 kilogramë marihuanë dhe janë zbuluar dy narko laborator.

Shefi i zyrës për luftë kundër krimit të organizuar pranë Shërbimit federal kriminalistik austriak, Andreas Holcer në konferencë për shtyp në Vjenë e lavdëroi bashkëpunimin me policinë serbe, duke theksuar se Serbia tani më disa vite është një prej partnerëve më të rëndësishëm të policisë kriminalistike të Austrisë.

Ai theksoi se nga viti 2016 autoritetet serbe dhe austriake kanë ngritur hetim kundër një grupi të organizuar kriminal serb, i cili është marrë me trafikim ndërkombëtar të narkotikëve.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje