Home / Lajme / Seri tërmetesh janë ndier në Pehçevë dhe Koçan

Seri tërmetesh janë ndier në Pehçevë dhe Koçan

Një seri tërmetesh, prej të cilëve më i fuqishmi me manjitudë 3,5 sipas Shkallës së Rihterit, janë regjistruar sot pasdite në orën 14:53 minuta në Pehçevë dhe Koçan, kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematikor-natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmeteve ishte gjashtë kilometra në perëndim të Pehçevës, ndërsa janë ndier me intensitet prej tre-katër ballë sipas Shkallës maksosizmike evropiane.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje