Lajme

“Selfiemania”: Italianët tronditen nga veprimi i të riut, pas aksidentit të trenit

Kur një grua kanadeze u godit nga një tren dhe u plagos rëndë në Italinë veriore, shërbimet e shpëtimit nxituan për t’i dhënë ndihmën e parë.

Por teksa ata trajtonin të plagosurën, një i ri kapi skenën nga platforma e stacionit në një selfie që ka provokuar një zemërim të gjerë në vend.

Ai ishte fotografuar nga një fotograf i lajmeve, i cili shkroi: “Kemi humbur plotësisht ndjenjën e etikës”.

Policia e kapi të riun dhe e detyroi atë të fshinte foton e realizuar.

Gruaja e re kanadeze e kapur në aksident në fund të muajit të kaluar u dërgua në spital dhe kishte një këmbë të amputuar.

Njeriu në pantallona të shkurtra të bardha që bënte foto nga stacioni i trenit në Piacenza është hetuar dhe nuk duket se ka kryer një krim.

Por imazhi i tij duke treguar telefonin e tij celular në skenën dramatike të shpëtimit është shfaqur në shumë faqe të para në Itali dhe ka tërhequr vëmendje për mosbesim ndaj mediat sociale.

Corriere della Sera tha se ai duket të jetë duke bërë një shenjë “V për f..

Loading...

Kur një grua kanadeze u godit nga një tren dhe u plagos rëndë në Italinë veriore, shërbimet e shpëtimit nxituan për t’i dhënë ndihmën e parë.

Por teksa ata trajtonin të plagosurën, një i ri kapi skenën nga platforma e stacionit në një selfie që ka provokuar një zemërim të gjerë në vend.

Ai ishte fotografuar nga një fotograf i lajmeve, i cili shkroi: “Kemi humbur plotësisht ndjenjën e etikës”.

Policia e kapi të riun dhe e detyroi atë të fshinte foton e realizuar.

Gruaja e re kanadeze e kapur në aksident në fund të muajit të kaluar u dërgua në spital dhe kishte një këmbë të amputuar.

Njeriu në pantallona të shkurtra të bardha që bënte foto nga stacioni i trenit në Piacenza është hetuar dhe nuk duket se ka kryer një krim.

Por imazhi i tij duke treguar telefonin e tij celular në skenën dramatike të shpëtimit është shfaqur në shumë faqe të para në Itali dhe ka tërhequr vëmendje për mosbesim ndaj mediat sociale.

Corriere della Sera tha se ai duket të jetë duke bërë një shenjë “V për fitore” me një dorë duke marrë një shenjë me tjetrën.

Një koment në La Stampa foli për një “kancer që korrupton internetin”.

Nicola Savino u tha dëgjuesve në radio se raca njerëzore ishte drejtë një zhdukje galopante.

Ndërsa një përdorues në “Twitter” tha thjesht: “Asgjë nuk më befason”.

Gazetari Giorgio Lambri, i cili fotografoi skenën më 26 maj, shkroi për përvojën e tij të dielën për gazetën Piacenza Liberta nën titullin: “Barbarizia që nuk prisni: ‘vetja’ para një tragjedie”.

Ai gjithashtu tregoi historinë e tij në Facebook, duke sugjeruar një titull alternativ të “Houston, kemi një problem”, për shkak të mungesës së dukshme të njeriut të busullës morale.(TemA TV)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . “Selfiemania”: Italianët tronditen nga veprimi i të riut, pas aksidentit të trenit “Selfiemania”: Italianët tronditen nga veprimi i të riut, pas aksidentit të trenitRating: 5.0
To Top