Lajme

REPLIKAT: “Siguria në vend”, Rama debat me komentuesit: Mos u nxeh shumë se është edhe vapë e plas

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer një sërë replikash me komentuesit në rrjetin social Facebook.

Teksa ka publikuar një grafikë ku flet lidhur me uljen e numrit të vrasjeve në vend, qytetarët janë ankuar lidhur me sigurinë.

Shefi i qeverisë u është përgjigjur disave prej tyre.

Më poshtë do të shihni komentet e plota:

Qytetari 1: sipas statistikave tuaja numri i te semureve me cancer eshte rritur ,perfundimi vdekje prandaj leri keto punet e sigurise por rrit ekonomine ,ndihmo shtresat ne nevoje ,llogarit sa iduhen nje familjeje me 4 anetar per te jetuar ne minimum jo me pertej,sepse nuk je i zgjedhur per bamiresi por te ulesh sa me shume numrin e atyre qe kane nevoje per te.

Edi Rama: Lexojeni ne postimin e meparshem çfare thote Banka Boterore jo ne, lidhur me ekonomine! Ne nuk mund te bejme mrekullira se nuk kemi shkop magjik, po padiskutim qe sot ka me shume ekonomi e me pak varferi se sa vite me pare, nderkohe qe patjeter ka ende shume nevoje per edhe me shume ekonomi, edhe me s..

Loading...

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer një sërë replikash me komentuesit në rrjetin social Facebook.

Teksa ka publikuar një grafikë ku flet lidhur me uljen e numrit të vrasjeve në vend, qytetarët janë ankuar lidhur me sigurinë.

Shefi i qeverisë u është përgjigjur disave prej tyre.

Më poshtë do të shihni komentet e plota:

Qytetari 1: sipas statistikave tuaja numri i te semureve me cancer eshte rritur ,perfundimi vdekje prandaj leri keto punet e sigurise por rrit ekonomine ,ndihmo shtresat ne nevoje ,llogarit sa iduhen nje familjeje me 4 anetar per te jetuar ne minimum jo me pertej,sepse nuk je i zgjedhur per bamiresi por te ulesh sa me shume numrin e atyre qe kane nevoje per te.

Edi Rama: Lexojeni ne postimin e meparshem çfare thote Banka Boterore jo ne, lidhur me ekonomine! Ne nuk mund te bejme mrekullira se nuk kemi shkop magjik, po padiskutim qe sot ka me shume ekonomi e me pak varferi se sa vite me pare, nderkohe qe patjeter ka ende shume nevoje per edhe me shume ekonomi, edhe me shume lufte kunder varferise!

Qytetari 2: Po jane njerez keta qe jane vrare e jo kunguj o shtet! pse çkujtoni ju se qenkan vrare ca me pak se vjet dhe keni arritur fitore? Shtet leshi qe i ka kthyer njerezit thjesht ne numra. Jane bij nenash keta qe vriten o halldup qeveritare dhe ju jeni nek…

Edi Rama: Asnje jete te mos humbase?! Sa mire do ishte po kete s’e kane arritur dot as Suedia, as Gjermania, as Franca dhe as Amerika, keshtu qe mos u nxeh shume se eshte edhe vape e plas

😀

😀

Qytetari 3: Duhet me ul qmimin e naftes.duhet me permisu dhogaridhenjen per cilesine e naftes dhe karburanteve te tjera qe hyjne ne shqiperi.mishi,miedhi,voji,etj ,qe hyn nga jasht jan sot si asnje here tjeter me cilesine me te dobet e me qmim te shtrejt.a kontrod…

Rama: Qe ka probleme nuk diskutohet, po sot si asnjehere tjeter me cilesine me te dobet?! Jo jo jo, kjo eshte krejt e pavertete, sepse sot ka me shume kontroll se asnjehere tjeter me pare, kjo eshte e pamjaftueshme po eshte e sigurte qe eshte keshtu

Qytetari 4: Normalisht z.Edi Rama do ulet se i ke rrugeve te botes ..shifrat do ulen edhe me shume pa merak kur te pergjysmohet shqiperia jone e mjere

😉

😉

😉

😉

Rama: Sa kollaj gjenden argumentat per te folur pa lidhje

😂

😂

Sa per Shqiperine e mjere mos i’a qaj hallin hiç se po te ishte e mjere nuk do rritej me galop numri i te huajve qe e vizitojne
😉

😉

Qytetari 5: E verteta esht qe njers pa faj per vrasjet …grafiku esht korrekt….ama te pjesa qe merren me lloj lloj gjerash ka rritje

🔫

🔫

🔫

🔫

..rruget jan me mir sec ka qen…
👏

👏

…vec gjej formulen qe te ngrej privati rrogat me shum se esht kthyer ne te kundert historia..deri 2013 preferonin punen ne privat ..se shtet spaguhej..tani preferojn shtet se privat spo paguajn ..
😉

😉

po bere e kte ke ber shume

Rama: Vertete? Preferonin punen ne privat? Kur keshtu dhe pse? Sepse edhe ne privat rrogat kane qene me te uleta se sot, ky eshte fakt, edhe pse sot s’jane ende mjaftueshem ne fashen e ulet! Keshtu qe une them te rrime shtrember e te flasim drejte

Qytetari 6: leri grafikat…shiko fut te korruptuarit ne burg kalbi atje…merrja pasurite jepja popullit …ngriji rrogat punetoreve se po emigrojme neper bote si ne vitet 90’…pse mos jetojme ne vendin tone por duhet te ikim per mbijetese neper shtetet e tjera…

Rama: Nuk jam as prokuror as gjykates i dashur mik, po ti mos u merzit per grafikat se informacion jane nuk te hane buken

😊

😊

Qyetari 7: Pyetja e sakte do ishte sa keni parandaluar ju sa jete keni shpetuar. Se me keto statistika del qe Kryeministri se mbyll dote vitin pa 20 vrasje

Edi Rama: 20 vrasje ne vit ne raport me numrin e banoreve per fryme sa te Shqiperise, eshte nje shifer qe nuk ekziston ne asnje vend te Europes i dashur, keshtu qe te jemi realiste dhe te flasim per fakte jo per perralla

😊

😊

Qyetari 8 Edhe sikur te jete ulur nuk mund ta shprehni me nje ikone te tille si kjo

😊

😊

.se flitet per jet njerzish dhe jo per vende pune.nese do kishe mua keshilltar per estetiken dhe rrjetet sociale do fitonit shume pike
🙂

🙂

.per fat te keq kemi marre rruget e evropes se ktej na vlerson shteti,andej na do vetem per mitingje partiake.

Qytetari 9: Statistika e vrasjeve eshte informacion publik kudo ne bote dhe jo mosvleresim per jeten e njerezve, nderkohe qe ne kete rast duhet te te jape sadopak kenaqesi fakti qe vrasjet ne Shqiperi po ulen vijimesisht drejt mesatares europiane

😉

😉

Qyetari 10: E po tashi sigurt europa do ti qel dyert drejt saj, vetem kujdes mos e merr me nxitim se ku i dihet rruges del naj “vrases” dhe te prish planet.

Qytetari 11: ckujton ti se su vran njerez edhe esht merita jote??po kur vriten perdit pse.si mer meritat por vetem kur ndodh e kunderta..keq na vjen po.nji shtet qe nuk.te sig pun e ku ai qe ka faj del.i pafsjshem e ai qe esht i ndershem denohet skemi cfar presim as nga ty as nga ata qe ishin as nga ata qe do vin por gjithm shpresojm per me mir

Rama: Kur vriten perdite?! Po ja pra ketu i ke vrasjet qe kane ndodhur ne 5 muajt e pare te vitit, c’dmth kur vriten perdite?Dhe natyrisht qe ulja e numrit drejt mesatares europiane eshte merite e punes sone ne rilindjen e Policise se Shtetit, pse e kujt eshte e vrasesve qe nuk qelluan ne shenje apo si?! Sa per denimet e pafajesite, ato jane ceshtje e drejtesise dhe pret ti s’pret ti, Reformen ne Drejtesi po bejme po ne dhe ajo do jape frytet e veta hap pas hapi(TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . REPLIKAT: “Siguria në vend”, Rama debat me komentuesit: Mos u nxeh shumë se është edhe vapë e plas REPLIKAT: “Siguria në vend”, Rama debat me komentuesit: Mos u nxeh shumë se është edhe vapë e plasRating: 5.0
To Top