Home / Lajme / Regjistrohet tërmet në rajonin e Ohrit
Regjistrohet tërmet në rajonin e Ohrit

Regjistrohet tërmet në rajonin e Ohrit

Regjistrohet tërmet në rajonin e Ohrit
Regjistrohet tërmet në rajonin e Ohrit

Tërmet me intensitet prej tre deri katër ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane sot në mëngjes është regjistruar në rajonin e Ohrit.
Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup kumtoi se tërmeti është regjistruar në orën 9:54 minuta, ndërsa epiqendra ishte pesë kilometra në lindje të Ohrit.

Magnituda e tërmetit sipas Rihterit është 3,4 ballë.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje