Home / Lajme / Rama raporton në mbledhjen e Sigurisë, Meta: Luftë narkotrafikut dhe krimit

Rama raporton në mbledhjen e Sigurisë, Meta: Luftë narkotrafikut dhe krimit

Pas mbledhjes së Grupit parlamentar socialist biseduan për 45 minuta kokë më kokë në Kryeministri, Edi Rama dhe Fatmir Xhafa shkuan së bashku në zyrën e Presidentit Ilir Meta, ku u zhvillua takimi që korrespondonte me mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë, e caktuar që dy javë më parë.

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ka pasur për çështje kryesore diskutimi gjendjen e sigurisë kombëtare dhe direktivën vjetore të sigurisë së vendit për vitin 2018, për të cilat ka informuar kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë, për kontrollin dhe menaxhimin e integruar të kufijve; luftën kundër krimit të organizuar, terrorizmit dhe emigracionit të paligjshëm; për emergjencat civile; sigurinë e infrastrukturave strategjike portuale dhe aeroportuale; si dhe mbrojtjen kibernetike kanë raportuar anëtarët e tjerë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Presidenti Meta ka theksuar rëndësinë e domosdoshmërisë strategjike për luftën kundër krimit të organizuar, terrorizmit dhe forcimin e kontrollit të kufijve, e më tej ka shprehur mbështetjen e plotë ndaj agjencive ligjzbatuese për thellimin e luftës, pa kompromis, kundër trafikut të drogës dhe krimit të organizuar.

Sipas Metës, raportet e DASH-it, BE-së dhe agjencive partnere të specializuara këto çështje të rëndësishme janë një platformë solide për të reflektuar dhe për të ndërtuar një partneritet të besueshëm, të qëndrueshëm dhe afatgjatë për forcimin e sigurisë kombëtare dhe anëtarësimin në BE.

16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje