Home / Lajme / Rama blen 3 deputetë nga opozita që në seancën e parë. Kush janë….
Rama blen 3 deputetë nga opozita që në seancën e parë. Kush janë....

Rama blen 3 deputetë nga opozita që në seancën e parë. Kush janë….

Rama blen 3 deputetë nga opozita që në seancën e parë. Kush janë....

Duket që Edi Rama është kujdesur të tregojë dhembët që në seancën e parë si trafikant mandatesh duke blere 3 nga opozita, që me gjasa janë të PD, pasi deputetët e LSI bojktuan votimin.
Gramoz Ruçi është zgjedhur sot kryetar i ri i Kuvendit. Kështu, pas numërimit të votave për Ruçin, rezultuan 80 pro, dy prej të cilave thuhet se janë nga PD-ja.
Votat kanë rezultuar 80 pro, 40 kundër, 1 abstenim, ndërsa të tjerët nuk morën pjesë në votim.
Votimi
74 vota nga PS
1 nga Tom Doshi
3 nga PDIU
3 ?

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje