Lajme

Plasin milionat, Spanja zbulon shpërblimin e çmendur për futbollistët

Trofeu më i rëndësishëm për një kombëtare futbolli, padyshim që është Kupa e Botës dhe këtë vit, të gjithë tifozët i kanë hedhur sytë nga Rusia, ku pas pak ditësh do të startojë Botërori.

Shpërblimet për fituesin e këtij turneu kanë ekzistuar gjithmonë, por mesa duket, këtë vit do të thyhet çdo rekord, pasi shifrat që po qarkullojnë janë me të vërtetë “të çmendura”.

Drejtuesit e Federatës spanjolle, kanë vendosur që t’iu japin futbollistëve të tyre nga 825 mijë euro për kokë, në rast se spanjollët arrijnë të triumfojnë në Rusi, shifër kjo më e larta që është akorduar ndonjëherë.

Në Botërorin e kaluar, spanjollët do të përfitonin nga 720 mijë euro, ndërkohë që në Botërorin e fituar në Afrikë, ata patën përfituar nga 600 mijë euro.

Loading...

Trofeu më i rëndësishëm për një kombëtare futbolli, padyshim që është Kupa e Botës dhe këtë vit, të gjithë tifozët i kanë hedhur sytë nga Rusia, ku pas pak ditësh do të startojë Botërori.

Shpërblimet për fituesin e këtij turneu kanë ekzistuar gjithmonë, por mesa duket, këtë vit do të thyhet çdo rekord, pasi shifrat që po qarkullojnë janë me të vërtetë “të çmendura”.

Drejtuesit e Federatës spanjolle, kanë vendosur që t’iu japin futbollistëve të tyre nga 825 mijë euro për kokë, në rast se spanjollët arrijnë të triumfojnë në Rusi, shifër kjo më e larta që është akorduar ndonjëherë.

Në Botërorin e kaluar, spanjollët do të përfitonin nga 720 mijë euro, ndërkohë që në Botërorin e fituar në Afrikë, ata patën përfituar nga 600 mijë euro.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Plasin milionat, Spanja zbulon shpërblimin e çmendur për futbollistët Plasin milionat, Spanja zbulon shpërblimin e çmendur për futbollistëtRating: 5.0
To Top