Lajme

Plagoset një person me thikë në Gostivar

Auto Draft
Loading...
Auto Draft

Auto Draft

Rreth orë 13:00 në rrugën Zhivko Brajkovski, afër shkollës së mesme ekonomike 10-12 nxënës shqiptar nga fshati Çegran, përderisa kanë qëndruar në picerinë “Bini”, dhe rreth 40-50 nxënës turq nga e njëjta shkollë nga fshati Vrapcishtë, janë përplasur fizikisht duke i goditur me grushta dhe shqelma.

Sipas Alsat-M, gjatë sulmit është përdorur edhe një thikë. Plagë nga thika kanë marrë tre nxënës, dy prej të cilëve janë dërguar në Spitalin e qytetit në Gostivar, ndërsa njëri për shkak të lëndimeve serioze është dërguar në Shkup.

Priten më shumë informacione në vijim.

 

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Plagoset një person me thikë në Gostivar Plagoset një person me thikë në GostivarRating: 5.0
To Top