Home / Lajme / Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse
Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse
Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Kryeministri Zoran Zaev, paralajmëroi se përmendorja e parë e projektit “Shkupi 2014” e cila do të dislokohet pas revizionit profesional në Ministrin e kulturës, do të jetë përmendorja e Andon Janev- Qoseto e vendosur para pallatit ë gjykatës, transmeton gazeta LAJM.

Në mitingun e djeshëm në Qendër, Zaev tha se raporti i ekspertëve tani më është gati.

“Nëse LSDM-ja merr qeverisjen e Qyteti të Shkupit, qeverisja qendrore do të bashkëpunojë me lokalen për tu rishikuar të gjitha marrëveshjet e lidhura në kuadër të projektit kontrovers urbanistik”.

“Në mënyrë shumë të hollësishme do të sqarojmë situatën se çfarë është ndërtuar, si është ndërtuar dhe sa është paguar. Komisioni për revizion në ministri do të punojë edhe me komunën për qartësimin e kësaj çështje, ndërsa i gjithë dokumentacioni do të jetë i plotë. Raporti i parë është gati. Qose-n do e largojmë së pari para gjykatës aty ku ndahet drejtësia”, tha Zaev.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje