Home / Lajme / Parashikimi i IGJEUM: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore
Parashikimi i IGJEUM: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore

Parashikimi i IGJEUM: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se në shumicën e qarqeve ato do të jenë lokalisht intensive, duke u shoqëruar edhe me shtrëngata, deri lokalisht shumë intensive në qarkun e Vlorës.

Në zonat malore priten reshje dëbore në 400m mbi nivelin e detit (në zona të kufizuara edhe më poshtë se ky nivel). Nesër pasdite reshjet do të bëhen të dobëta.

Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM, rezulton se ditën e sotme dhe nesër në basenin e Lumit Vjosa do të ketë rritje të prurjeve dhe niveleve.

Prurjet më të larta nga drejtimi i Lumenjve Drinos dhe Shushica do të jenë përgjatë ditës së so, ndërsa në pjesën e poshtme fushore të Lumit Vjosa, prurjet dhe nivelet më të larta do të vërehen përgjatë të ditës së nesërme.

Rritje të prurjeve dhe niveleve përgjatë dy ditëve në vazhdim do të kenë edhe Lumenjtë Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës. Lumenjtë e tjerë në të gjithë territorin do të kenë rritje të prurjeve dhe niveleve, por nuk paraqesin rrezik.

Parashikimi i IGJEUM: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore
Parashikimi i IGJEUM: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje