Home / Lajme / Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut Kim Jong : Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën !
Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut: Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën

Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut Kim Jong : Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën !

Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut: Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën

Koreja e Jugut ka njoftuar zyrtarisht ditën e sotme se diktatori Kim Jong-un do të testojë një tjetër raketë balistike, të shtunën.
“Situata është shumë serioze- paralajmëroi kryeministri koreanojugor. Një tjetër raketë ndërkontinentale e Koresë së Veriut pritet të testohet të shtunën e ardhshme, 9 shtator, kur regjimi komunist feston përvjetorin e pavarësisë së vendit”.
Sipas tij, pakujdesive të Phenianit i duhet vënë fre. Ndërkohë, mësohet se kufiri i Koresë së Veriut është mbushur me tanke dhe makineri të tjera ushtarake mes frikës së luftës me SHBA-në.
Tanket dhe armë të tjera të rënda janë zhvendosur në kufirin e kombit komunist me Korenë e Jugut. Ushtarët dhe automjetet kryen stërvitje në zonë e DMZ, e cila ndan Veriun dhe Jugun.
Kim Jong-un ka alarmuar botën pas shpërthimit të një bombe me hidrogjen të dielën. Fqinji i tij më i afërt, Koreja e Jugut, është përgjigjur me kryerjen e stërvitjeve ushtarake dhe detare, në përgatitje për një luftë të mundshme./360grade.a

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje