Home / Lajme / Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)
Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)
Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Çairit, Idriz Orana, premtoi se do të përballet me atë që e quajti “mafi urbane” në këtë komunë në përpjekje për t’i adresuar ndërtimet pa leje, njofton Portalb.mk.

“Kam hyrë në garë që të përmirësohen kushtet e jetesës dhe të ketë zhvillim ekonomik për Çairin”, tha Orana në DebatPernime të moderuar nga Jeta Xharra.

“Banorët ballafaqohen me infrastrukturë të keqe si në kanalizim e gjithçka, e të mos flasim për infrastrukturë rrugore. Qytetarët e Çairit nuk kanë parë investime”, tha Orana.

“Ka një mafi urbane që ka ndërtu në këtë komunë. Nuk kam frikën, nuk ka forcë që më kthen mbrapa në realizimin e qëllimit. Ndërtimet pa leje do t’i shembi brenda një viti”, tha Idriz Orana.

Çairi është komunë brenda Shkupit e banuar me shumicë nga shqiptarët.

Brenda 3.5 kilometra katrorë, në këtë komunë jetojnë rreth 65 mijë banorë duke e bërë Çairin njërën ndër komunat më të dendura në Europë.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje