Lajme

Olta, vogëlushja kosovare me fat nga bamirësia e ish-futbollistit të kombëtares gjermane (FOTO)

Një vogëlushe nga Kosova, vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Vogëlushen e quajtur Olta, e shoqëronte kjo sëmundje prej kohësh, duke e bërë atë që të vuante që në një moshë të vogël. Megjithatë kjo sëmundje duket se ka kaluar, dhe vogëlushes i është rikthyer përsëri buzëqeshja. Pikërisht, për kurimin e kësaj sëmundje familja kosovare është ndihmuar nga futbollisti me origjinë ganeze, Gerald Asamoah.

40-vjeçari i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadrat gjermane si Hanoveri, Shakle 04, St. Pauli dhe Deuther Furthi, por edhe kombëtaren e Gjermanisë, ka një fondacion ku ndihmon personat në nevojë. Pikërisht në rastin e fundit Asamoah ka pasur fatin të ndihmojë vogëlushen kosovare, të cilën e shpëtoi nga një sëmundje e rëndë.

Gazeni ka postuar një foto në “Twitter”, ku shkruan: “Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrën e vogël, Oltën, nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua se sa të shoh një fëmijë të buzëqeshë përsëri.”..

Loading...

Një vogëlushe nga Kosova, vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Vogëlushen e quajtur Olta, e shoqëronte kjo sëmundje prej kohësh, duke e bërë atë që të vuante që në një moshë të vogël. Megjithatë kjo sëmundje duket se ka kaluar, dhe vogëlushes i është rikthyer përsëri buzëqeshja. Pikërisht, për kurimin e kësaj sëmundje familja kosovare është ndihmuar nga futbollisti me origjinë ganeze, Gerald Asamoah.

40-vjeçari i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadrat gjermane si Hanoveri, Shakle 04, St. Pauli dhe Deuther Furthi, por edhe kombëtaren e Gjermanisë, ka një fondacion ku ndihmon personat në nevojë. Pikërisht në rastin e fundit Asamoah ka pasur fatin të ndihmojë vogëlushen kosovare, të cilën e shpëtoi nga një sëmundje e rëndë.

Gazeni ka postuar një foto në “Twitter”, ku shkruan: “Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrën e vogël, Oltën, nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua se sa të shoh një fëmijë të buzëqeshë përsëri.”, shkruan Asamoah.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Olta, vogëlushja kosovare me fat nga bamirësia e ish-futbollistit të kombëtares gjermane (FOTO) Olta, vogëlushja kosovare me fat nga bamirësia e ish-futbollistit të kombëtares gjermane (FOTO)Rating: 5.0
To Top