Home / Lajme / Nuk ulet më askush në karrigen e Rugovës (Video)

Nuk ulet më askush në karrigen e Rugovës (Video)

Presidenti Ibrahim Rugova priste dhe përcjellte shumë vizitorë në rezidencën e tij, i ulur në karrigen e njëjtë. Ajo nuk përdoret më nga askush, madje as nga familjarët.

Çdo pjesë e zyrës së Rugovës mbetet akoma e paprekur si ishte më 21 janar të vitit 2006 kur ndërroi jetë Rugova, transmeton gazetametro.net.

Kështu raportonte Klan Kosova dy vjet më parë, e po njëjtë mbetet edhe sot gjendja në rezidencën e Rugovës. Fotografitë e kolegëve të vrarë e vendeve të ndryshme të Kosovës, e sidomos gurtë e çmuar që i preferonte t’I dhuronte, janë në vendin e njëjtë.

Familjarët tregojnë se si i ruajnë gjërat e presidentit, dhe tregojnë po ashtu për rëndësinë që kanë këto ambiente pasi, siç thonë ata, këtu nisen diskutimet për statusin e Kosovës, të cilat i sollën më pas pavarësinë shtetit që po udhëhiqte Rugova.
Ndryshe, Rugova vdiq më 21 janar të vitit 2006 pasi humbi luftën kundër kancerit në mushkëri.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje